Skip to main content

Yardım kömürü dağıtımı devam ediyor

Muş Haber Fotoğrafı
Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahiplerine ısınma desteği kapsamında dağılan kömürler evlere teslim edildi
Muş’ta henüz doğalgaz’a geçmeyen konutlarda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ısınma desteği kapsamında dağıtılan kömürler personeller tarafından ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar teslim ediliyor.
Muş Merkez, ilçe, belde ve köylerde henüz doğalgaz döşenmeyen evlerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ısınma desteği kapsamında verilen ve kapılarına kadar getirilen kömürleri teslim alan vatandaşlar kış hazırlıkları kapsamında teslim aldıkları kömürleri kömürlüklerine yerleştirdiler.
Görevli personeller ve muhtarlar eşliğinde dağıtılan kömürler soğuk havalar bastırmadan dağıtılması ihtiyaç sahiplerini memnun ediyor.
SYDV personelleri tarafından kömür dağıtımı yapan Merkez Muratpaşa Mahallesi Muhtarı Behçet Salkım, yardım kömürlerini ailelere teslim ettiklerini belirterek: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), tarafından kömür yardımlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Ailelerin evlerinin önüne kadar getirilen kömürlerini yetkiler tarafından imza ile teslim ettik. Önceki yıllara göre bu dağıtımı yapılan kömür iki katına çıkartıldı. Dağıtımı yapılan kömürün, kalori değeri çok yüksek ve kalitelidir. Bu yardımları yapmadan önce ihtiyaç sahibi aileleri tespit ediliyor. Devletimiz sosyal bir hukuk devleti olmakla birlikte ürettiği sosyal politikalarla da toplumsal dayanışmayı güçlendirerek her zaman vatandaşının yanında yer alıyor. SYDV personelleri tarafından mahallemize getirilen tonlarca kömürü, mahalle muhtarı olarak refakat ederek dağıtımlarına yardımcı oldum. İnşallah ileriki yıllarda daha da artarak devam edecektir. Vatandaşlarımız soğuk ve çetin geçen kış aylarında bu yardım kömürleri ile bir nebzede olsa maddi anlamda yükleri hafifleyecek. Vakıf bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımının yanı sıra gıda, ilaç başta olmak üzere çeşitli yardımlarda yapılıyor” şeklinde konuştu.
Dağıtılan kömürleri teslim alan ihtiyaç sahibi aileler memnuniyetlerini dile getirerek şunları söylediler; “Önümüz kış mevsimi, kış hazırlıklarımıza yavaş yavaş başladık. Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), kömür yardımı yapıldı. Bizde bizim payımıza düşen kömürleri alıyoruz. Vakıf elamanları kömürlerimizi kapımıza kadar getirerek, imza karşılığı teslim etti. Belirlenen listede kimin ismi varsa vakıf elamanları mahalle muhtarların nezaretinde kapı kapı dolaşarak, kömürlerini teslim ediyorlar. Ayrıca bu yıl dağıtılan kömürlerin önceki yıllara göre daha kaliteli ve kalori değerinin yüksek olduğunu söyleniyor. Geçen yıl bizlere verilen kömürler pek de iyi değildi. Ama ne olursa olsun Allah devletimize zeval vermesin, bizlere her yıl kömür yardımında bulunuyor. Her yıl kömür alacak maddi gücümüz yok. Çünkü kömür fiyatlarının yıldan yıla arttığını biliyoruz. Muş´un da kış mevsimi çok çetin ve uzun geçtiği için, bu dağıtılan kömürlerle ısınıyoruz. Tekrardan bizlere bu kömürü veren ve evlerimize kadar getirip teslim eden herkese teşekkür ederiz” dediler.

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri