Her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına gönderilen sporcular, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlıyorlar. Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Erciyes- Süt donduran Yaylası İleri Kar Buz Eğitim faaliyetine MUDOSK’ tan 3 sporcu Şekerspordan 1 sporcu katıldığı belirtildi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Erciyes- Süt donduran Yaylası İleri Kar Buz Eğitim kampına  katılan  MUDOSK sporcularından Mahmut Sönmez, Gökben Bağcı ve Samet Vurar, Şeker Spor Kulübü adına Egemen Çolak katıldı, sporcular oldukça başarılı bir eğitim kampı geçirdiklerini söylediler.


Muş ilini temsil ederek her yıl sporcu yetiştiren MUDOSK, Başkan Yardımcısı Abit ORUÇ “Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü olarak il içinde yapılan faaliyetlerin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Çünkü Türkiye Dağcılık Federasyonunda kaliteli bir çizgi oluşturan ve TDF’nin bel kemiği konumunda olan MUDOSK, Muş’un adını en iyi şekilde taşıyor. Buna istinaden bizimde o eğitim kamplara gidip görmemiz Sporcu göndermemiz bizleri onurlandırıyor. Şimdi Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Erciyes- Süt donduran Yaylası İleri Kar Buz Eğitim kampını arkadaşlarımız başarıyla bitirdiler. Burada ellerinden  geldiği kadar sporcu mantığı ve başarısıyla bu çizgiye yukarı çektiler  ilimizi çok iyi bir şekilde  temsil ettiler.Muş un gençlerinin TDF eğitim kamplarına gidip görmelerini istiyoruz.dedi.Muş adına temsili olarak eğitim kampına gönderen TDF Basın Kurulu Üyesi  Dağcılık Muş il temsilcisi ve MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan’da  yaptığı açıklamada Eğitim kamplarına  katılan  tüm sporcuları kutluyorum başarılı bir  eğitim kampı geçirdiler, Kulübümüzü ve ilimizi cok iyi temsil ettiler MUDOSK olarak elimizden geleni yapacağız başarılı tırmanışlara faaliyetlere  imza atacağız, Şimdi hazırlamış olduğumuz  SODES projesi var eğer ki bu proje  geçer ise Dağcılık Federasyonunun vermiş olduğu eğitimleri bu proje  kapsamında  ilimizde  uygulayacağız, Çığ, Arama kurtarma gibi ilimizin ihtiyacı olan eğitimli sporcular yetiştireceğiz, diye  açıklamalarda bulundu. FIRAT DEMİR

 Haber 49 Gazetesi