Skip to main content

MUDOSK antrenör ve öğrencileri kamptan döndü

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDSOK), her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonun eğitim kamplarına sporcu göndermeyi ihmal etmiyor. 2009 yılı TDF Eğitim kampına giden Mudosk, antrenör ve sporcuları 2. kampı başarıyla tamamlayarak bir sonraki kampa katılacaklar.

Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına düzenli olarak sporcu gönderen Muş Dağcılı, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü(MUDOSK), 2009 yılı TDF Niğde ili Totari ilçesinde düzenlediği yaz gelişim eğitimi kampına gönderdiği sporcular bir sonraki kampa katılma şansı elde ettiler.

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2009 yılı Niğde Totari ilçesinde düzenlediği Yaz Gelişim Eğitim kampına giden Mudosk, sporcuları kampı başarıyla tamamladılar. Niğde Totari ilçesinde yapılan TDF Yaz Gelişim Kampına Mudosk’tan 3 sporcu ve 3 antrenör katıldı. Yaz Gelişim Eğitim kampı Müdürlüğünü Türkiye Dağcılık Federasyonu Basın Yayın Kurulu Üyesi ve Mudosk Başkanı Mehmet Çağlayan yaparken eğitmen olarak Muş’tan Serkan Korkmazer ve Mehmet Özkök katıldı. Yaz Gelişim Eğitim kampına Mudosk sporcularından Fırat Demir, Gökben Bağcı ve Sinan Akpolat katılırken Muş Gençlik Spor Kulübünden ise M. Eğemen Çolak katıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2009 yılı Erzincan Kemaliye ilçesinde yapılan Temel Eğitim kampına katılan Mudosk Sporcuları Niğde Totari ilçesinde yapılan Yaz Gelişim Eğitim Kampını başarıyla tamamlayarak Muş’u temsil ettiklerinden dolayı oldukça memnun olduklarını belirttiler. Mudosk sporcularından Fırat Demir, TDF eğitim kamplarından olan Yaz Gelişimi başarıyla tamamladıklarından emin olduklarını belirterek çok iyi puanlarla sınıf atlattıklarını söyledi. Muş’u daha önce çok iyi bir şekilde temsil eden diğer sporcuların bıraktıkları izlenimlerinden çok iyi olduğunu ifade ederek “Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü olarak il içinde yapılan faaliyetlerin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Çünkü Türkiye Dağcılık Federasyonun da kaliteli bir çizgi oluşturan ve TDF’ nin bel kemiği konumunda olan MUDOSK, Muş’un adını en iyi şekilde taşıyor. Buna istinaden bizimde o eğitim kamplarına gidip görmemiz bizleri onurlandırıyor şimdi Niğde/Totari de 2.etap kampına gittik. Burada elimizden geldiği kadar sporcu mantığı ve başarısıyla bu çizgiye dikkat ettik. Muş’un gençlerinin TDF eğitim kamplarına gidip görmelerini istiyoruz. Bizleri Muş adına temsilli olarak eğitim kampına gönderen TDF Basın Kurulu Üyesi ve MUDOSK Başkanı Sayın Mehmet Çağlayan’a gerçekten çok teşekkür ediyoruz. 2.kampta sayın başkanımız Mehmet Çağlayan kamp Müdürlüğünü yaptı. Bununla birlikte TDF eğitim kamplarını tamamlayarak eğitmen hakkını elde eden Mudosk eğitmenlerinden Serkan Korkmazer ve Mehmet Özkök antrenör olarak kampta görev yaptılar. Muş en iyi şekilde temsil edildi. Gerek kamp müdürüyle, eğitmen ve sporcularıyla başarılı bir şekilde geçti. Bu eğitim kamplarına gitmek gerçekten çok önemlidir. Kendi ilimizde de faaliyetlerimiz mevcuttur. Bütün eğitimler bizlere tecrübe oluyor” dedi.

 Fırat Demir

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri