Skip to main content

MŞÜ’de spor yatırımları

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesinde yeni proje hamleleri devam ediyor. 2014 yılında programa alınan ancak bugüne kadar yapımı gerçekleştirilmeyen açık spor tesisleri için girişimlerde bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 5 milyon olan bütçeyi 12 milyon TLye çıkarmayı başardı.

Konu ile ilgili olarak MŞÜden yapılan yazılı basın açıklamasında, Üniversitemizin bu dönem ihaleye çıkardığı prestij projemiz İslami İlimler Fakültesinden sonra yeni bir prestij proje ihalesi; 5000 seyirci kapasiteli, FİFA standartlarına sahip Açık Spor Tesisleri yapım işi 12 milyon TLlik ödenek ile Üniversitemiz Senato Salonunda 02.02.2017 saat 14.30da muhtelif yapım işleri ihaleleri çerçevesinde gerçekleştirilecektir. 2010H050190 proje numarası ile 2014 yılında yatırım programına dâhil edilen ancak bugüne kadar yapımı gerçekleştirilemeyen projenin 5 milyon TL olan ödeneği Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polatın girişimleri neticesinde 12 milyon TLye çıkartılarak uygulamaya geçirilmiştir denildi.

Projenin FİFA standartlarına uygun olduğuna dikkat çekilen açıklamada, Üniversitemizin ve Muş ilinin tüm gereksinimleri düşünülerek hazırlanan projemizin bir bölümü FİFA standartlarında bir saha, atletizm pisti ve spor salonları, diğer bölümü ise; biri açık diğeri kapalı iki adet tenis kortu ile iki adet halı saha, buz ve paten pisti ile çok amaçlı küçük sahanın oluşturduğu iki farklı bölümden meydana gelmektedir denildi.

MŞÜden yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Tamamı çelik konstrüksiyon ile yapılacak olan arttırılabilir niteliklere sahip 3000 (+2000) kişi kapasiteli kapalı tribün, çağdaş motiflerle bezenmiş ve modern bir görüntü sergilemektedir. FİFA standartlarına sahip futbol sahası yanında, FİFAnın onayladığı standartlar da sentetik çim, içerisinde atletizm müsabakalarının yapılabileceği cirit atma, uzun atlama, gülle ve disk atma sahaları, tüm müsabakaların yapılabileceği standartlarda atletizm pistleri ile toplam 10000 metre kare alanı kapsayacaktır.

Açık Spor Tesisleri futbol sahası tribünlerinin hemen altında 8 adet sınıf planlanmış olup BESYO derslikleri ve uygulama alanlarının altyapısı da mevcuttur. Böylelikle öğrencilerimiz teorik derslerin yanı sıra hem uygulama yapma fırsatı bulacak hem de sürekli olarak spor ile iç içe bulunmuş olacaktır. Yeni dönemde yaptığımız tüm projelerimiz gibi bu projemizde de aydınlatma için LED ampuller kullanılıp, açık spor tesisleri güçlü ışıklandırma sistemi ile gece spor yapabilme imkanına sahip olacak ve ilimizdeki tüm alt yapı gece maçları da yapılabilecektir.

Tüm bu özelliklere ek olarak Açık Spor Tesislerimizin etrafında 150 araçlık bir otopark planlanmış olup kafeleri ve çeşitli irili ufaklı açık-kapalı spor tesisleri ile ayrı bir tesis özelliği göstermektedir. Proje tamamlandığında peyzaj alanları ile birlikte toplam 80000 metrekare bir alan ıslah edilmiş ve tesislere kazandırılmış olacaktır. İki yılda bitirilmesi planlanan tesislerle Muş, komşu illere kıyasla çok büyük ve nitelikli spor tesislerine kavuşmuş olacak ve bu sayede ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapabilecektir.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri