Skip to main content

Muş’a 35 doktor atandı

Muş Haber Fotoğrafı

Muşta vatandaşların sağlık konusunda karşılaştıkları sıkıntıları asgariye indirmek için çaba sarf ettiklerini belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, doktor eksikliğini gidermek için Sağlık Bakanlığı ile gerekli görüşmelerin yapıldığını ve 72inci dönem atamalarında Muşa 35 doktorun atanmasını sağladıklarını söyledi.

Muş Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerinin en büyük sorunlarından biri olan doktor eksikliği ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Şimşek, Muşa 17 ilçelere de 10 doktor atamasının gerçekleştirildiğini ve kısa sürede 8 doktor ataması için bakanlık yetkililerden söz aldıklarını kaydetti.

Muş Devlet Hastanesinde şu anda 3 beyin cerrahi doktorunun görev yaptığını belirten Şimşek, cerrahi müdahalelerin artık Muşta yapılacağını ve hasta sevklerinin de bu vesileyle azaltılacağını ifade etti.

Göreve başladığı ilk günden itibaren vatandaşların sağlık konusunda karşılaştığı sorunlarla ilgilendiğini hatırlatan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Devlet Hastanesinde yöneticilerimiz, doktorlarımız, yardımcı sağlık personelimiz, temizlik ve güvenlik ile otomasyon görevlileri vatandaşlarımızın kaliteli bir sağlık hizmeti almak için çaba sarf ediyor. Biz göreve geldiğimizde Muş Devlet Hastanesinin doluluk oranı yüzde 45 iken 2016 yılı sonunda hastanenin doluluk oranı yüzde 90 dolayında oldu. Neredeyse tam kapasite hizmet veren hastanemiz var. Zaman içerisinde yaşanan doktor sıkıntısını da gidermek için bakanlık yetkilileriyle çeşitli görüşmeler yaptık. 72inci dönem atamalarında Muşa 27 doktorun atanmasını sağladık, önümüzdeki günlerde 8 doktorun ataması daha yapılacak. Muşa atanan doktor sayısı 35 olacak. Cerrahi müdahalelerle hasta sevklerini de azaltmayı planlıyoruz. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimizin gayretleri ve hastane yöneticimizin özverili çalışmaları ile inşallah hasta sevkleri yıl sonuna kadar ciddi bir oranda azaltmayı hedefliyoruz diye konuştu.

72’İNCİ DÖNEMDE MUŞ’A ATANAN UZMAN DOKTORLAR

Gizem Kocabaş Yenipazar /Deri ve Zühreevi Hastalıkları Uzmanı, İsa Göktürk Balcı /Radyoloji Uzmanı, İnci Buğday /Patoloji Uzmanı, Mehmet Musa Aslan /Kadın Doğum Uzmanı, Yavuz Korkmaz /Anestezi Uzmanı, Ali Ahmet Arıkan /Kalp Damar Cerrahi Uzmanı, Veysel Çeliktepe /Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Yasin Yetişliğit /Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı, Hasan Ali Baran /Kadroloji Uzmanı, Koray Demir /Kadroloji Uzmanı, Derya Sönmez /Kadın Doğum Uzmanı, Hüseyin Kurt /Beyin Ve Sinir Cerrahi Uzmanı, Nihal Yıldırım /Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Abdullah Alkoşu /Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı, Aysun Sarıboğa /Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Özge Umur /Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, İsa Uran /Anestezi ve Reominasyon

72’İNCİ DÖNEM İLÇELERE ATANAN DOKTORLAR

Ali Erdem Kaya /Tabip/Hasköy, Ali Öncül/İç Hastalıkları/Hasköy, Ayşe Ünal Yüksek Gönül/Çocuk Hastalıkları/Malazgirt, Cesur Samanlı/Radyoloji/Bulanık, Hülya Urok/Göz Hastalıkları/ Bulanık, Mehmet Ali Baran/Genel Cerrahi/Bulanık, Sevgi Başpınar/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon/Bulanık, İsmail Arslan/Anestezi/Bulanık, Gamze Üstüntaş/ İç Hastalıkları/ Varto, Güniz Yasöz/İç Hastalıkları/Varto.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri