Çankırı ilinde 28 Mart 2 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Liseler arası Ferdi Boks Türkiye şampiyonasında Muş adına mücadele eden Rekabet Kurumu Lisesi öğrenci Musa Takan Türkiye üçüncüsü oldu.


28 Mart 2 Nisan tarihleri arasında Çankırı da düzenlenen Liseler arası Ferdi Boks Türkiye şampiyonasında Rekabet Kurumu Lisesi öğrenci Musa Takan Türkiye üçüncüsü olurken, Rekabet Kurumu Lisesi Öğrencisi Mahmut Akbulut ise çeyrek finalde elendi.


Muş adına iyi sonuçlar elde edildiğini belirten Boks Antrenör Hikmet Sağlık, alınan sonuçlardan memnun oldukları söyleyerek şöyle konuştu; “Biz müsabakalara zor şartlar altında gidiyoruz. Bize kimse bu konuda yardımcı olmuyor. Ancak Sayın Vali yardımcımız Yaşar Güneş’in bize bu konuda destek olması bizim bu Türkiye şampiyonasına gitmemize sebep olmuştur. Biz zor şartlar altında bu sporu yapmaya çalışıyoruz ve diyebilirim ki revaşta olan bir boks takımımız var. Ama ne spor adamlarımızdan nede başka kimselerden bu desteği alamıyoruz. Bizler Muş’un sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bize destek verilirse Muş’tan Türkiye yi temsil edecek boksörlerimiz çıkacaktır” dedi.


Müsabakalardan başarı elde ederek dönen Boksçular ve antrenörleri Hikmet Sağlık, Vali yardımcısı yaşar Güneş’i makam odasında ziyaret ederek teşekkür ettiler. Haber: Emrullah Özbey

 NULL