Skip to main content

Lalezar Spor tarih yazdı

Muş Haber Fotoğrafı

  Muş Lalezar Spor Küçükler Voleybol Takımı, ilimizde 19-20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan altyapı geliştirme küçükler kategorisi turnuvasına katıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu´ndaki turnuvada rakiplerini bir bir yenmeyi başaran Lalezar Spor, bölge şampiyonluğuna ulaştı. Küçükler kategorisindeki temsilcimiz, gençler ve yıldızlar kategorilerindeki şampiyonluklara bir şampiyonluk daha ekleyerek ilimizin gururu oldular.

Gençler ve yıldızlar kategorilerinde Bitlis ve Ağrı illerinde oynanan maçlar sonucunda şampiyonluk yaşayan Lalezar Spor, bu kez evinde olmanın da verdiği avantajla çıktığı müsabakalarda büyük başarı gösterdi. Son maçında Ağrı Gençlik Spor´u ağırlayan temsilcimiz, rakibine set şansı tanımadı ve maçı 3-0 kazandı. Maçın ardından takımda şampiyonluk sevinci yaşandı. Takımlarına destek veren taraftarlarda Lalezar Spor´un bu başarısını uzun süre alkışladı.   

Yeni Hedef Türkiye Şampiyonluğu Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde yenilgisiz bölge şampiyonluklarına ulaşan Muş Lalezar Spor´un yeni hedefi Türkiye şampiyonluğu. 30 Mayıs-7 Temmuz 2016 tarihleri arasında gençler, 08-15 Haziran 2016 tarihleri arasında yıldızlar ve 17-24 Haziran 2016 tarihleri arasında küçükler kategorilerinde İzmir İlinde düzenlenecek olan turnuvalara katılacak olan takımlarımız şampiyonluğa kilitlenmiş durumda.  

Tüm Gücümüzle Mücadele Ettik Bu büyük başarının mimarlarından Muş Lalezar Spor Antrenörü ve Dernek Başkanı Ferzende Emre, alınan başarıda oyuncuların performanslarının yanı sıra devlet desteklerini de çok büyük payı olduğunu belirtti. Kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür eden Emre: Bizlere ve ilimize bu tarihi başarıyı yaşatan sporcularımı canı gönülden tebrik eder hepsini alınlarından öpüyorum.

Rakiplerimiz çoğu kurum takımı ve destekleri oldukça yeterlidir, buna rağmen biz çok kısıtlı imkânlar ile ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmeye gayret gösterdik ve ilimize bu güne kadar elde edilmemiş bir başarıya imza atarak ilimizin tanıtımına katkı sunduk dedi. Alınan başarılarla ilin tanıtıma da önemli bir katkı sunduklarını söyleyen Emre: Biz idareci, eğitmenler ve sporcular olarak tüm gücümüzle mücadele ettik ve Allah´ıma şükürler olsun devletimizin ve kulübümüzün destekleriyle bunu başardık, inşallah Türkiye şampiyonalarında da elimizden gelenin en iyisini yaparak hem Muş´umuzun tanıtımını yapmak hem de yeni başarılara imza atmak istiyoruz.

İzmir´de yapılacak olan Türkiye Şampiyonalarında çok kısıtlı imkânlar ile elimizden gelen tüm imkânlarımızı kullanarak ve antrenmanlarımızı aksatmadan devam ettirerek ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz, Muş iline bölge şampiyonlukları kazandıran sporcu kardeşlerimi tekrardan yürekten kutluyorum dedi.  

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir Kendilerine destek verenlere teşekkür eden Emre, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını söyledi. Emre konuşmasının devamında: Şampiyonluklarda emeği olan Başta Valimiz Sayın Seddar Yavuz olmak üzere ilimizde görev yapmış diğer Valilerimize, Vali Yardımcılarımıza, Belediye Başkanımız Feyat Asya ve Meclis Üyelerine, Genel Sekreterimiz Şeyhmus Yentür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Belde Belediye Başkanlarımıza ve ismini sayamadığım gizli kahramanlara sonsuz şükranlarımızı sunarız. Hiçbir başarı tesadüf değildir.

Çalışmadan gayret göstermeden bu başarılara imza atamazdık. Buradan en büyük teşekkürü de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanlarımız Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu´na,  Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz´a, Milletvekilimiz Emin Şimşek´e, SODES´ten Sorumlu Vali Yardımcılarımız Zeliha Uyan´a, Hüseyin Gürtük´e, Basın Halkla İlişkiler Müdürü ve SODES Koordinatörü Bülent Solmaz´a sonsuz şükranlarımızı sunarız çünkü Muş Lalezar Spor takımının bu seviyeye gelmesinde SODES (Sosyal destek) projeleri ile gelmiştir. Bundan dolayı emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımızı sunarız ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri