Skip to main content

Kurs turnuvayla sona erdi

Muş Haber Fotoğrafı

  Gençlik Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okulları sına erdi.

Öğrencilerin yaz aylarını spor yaparak geçirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları amacıyla düzenlenen ve 2 bin öğrencinin katıldığı yaz spor okullarında yüzme haricinde birçok dalda eğitimler verildi. Muş Şehir Stadyumu, kapalı spor salonları ve Muş Gençlik Merkezi salonlarında verilen eğitimlerde çocuklar hem bir yıllık eğitim-öğretim döneminin stresini attı hem de spor yaparak eğlendi. Kursların sona ermesinin ardından Muş Gençlik Merkezi tenis kortunda turnuva düzenlendi. Minik tenisçi adaylarının katıldığı turnuvada yarışmacı minikler kadar aileleri de büyük heyecan yaşadı.

Almış oldukları eğitimin sonucunda tenis sporunda ciddi ilerleme kaydeden öğrenciler, kortta hünerlerini sergileyerek şampiyon olmak için yarıştılar. 8-13 yaş arası minikler kort tenisi turnuvası renkli ve çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Turnuva sonunda Yiğit Yavuz Tok şampiyon olmayı başarırken Nurullah Yıldız ikinci ve Merve Nuray Yıldız ise üçüncü oldu. Rakiplerini birer birer yenerek şampiyonluk sevinci yaşayan Tok, almış olduğu eğitim sayesinde bu sonucu elde ettiğini ve tenis sporundaki eğitimin sürdüreceğini kaydetti.

Dereceye giren öğrencilerin yanı sıra turnuvaya katılan tüm öğrencilerle bir araya gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, kendilerini tebrik ederek eğitimlerinin yanı sıra spor yapmayı da ihmal etmemelerini tavsiye etti. Turnuva sonunda düzenlenen kupa töreninde dereceye giren öğrencilere Kartal ve Muş Gençlik Merkezi Murat Karataş tarafından ödülleri takdim edildi. Kupa töreninde öğrencileri tebrik eden Kartal, ardından bir açıklama yaptı. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından yaz spor okulları açarak 2 bin civarında gence ulaştıklarını belirten Kartal: Bu yıl 14 branşta açtığımız kurslara 2 bin civarında öğrenci katıldı. Çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durması, evlerin içine hapsolmaması ve spor yaparak hem fiziksel hem de manevi gelişimlerini ilerletmeleri için açtığımız kurslara ilgi çok yoğundu. Çok güzel bir yaz dönemi geçirdi çocuklar.

Alanlarında uzman antrenörlerden eğitimler aldılar. Bu yıl açtığımız kurslar arasında tenisin ayrı bir yeri var. Tenis kursunu ilk defa açtık ve ilgi gerçekten çok yoğundu. Bu kursun sonunda bir de turnuva düzenledik. Çok heyecanlı maçların olduğu bir turnuva oldu. Çocuklar kendilerini gerçekten çok geliştirmişler. Turnuva sonunda bir kupa töreni düzenledik ve öğrencilere kupalarını takdim ettik. Bundan sonraki dönemlerde de tenis kursları açmaya devam edeceğiz şeklinde konuştu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri