Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Milli Antrenör Aydan Ferhatoğlu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Muşlu Karateciler Manisa’da düzenlenen 2. Murat Eşsiz Karate Turnuvasından 6 madalya ile döndüler.

Muş Geçlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesindeki karate takımı Manisa’da 31 Ağustos 2 Eylül 2023 tarihleri arasında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen turnuvada 6 madalya almayı başardı. Türkiye’nin 25 ilinden 114 spor kulübünden 2 bin 207 sporcunun Kata-Kumite kategorilerinde yarıştığı 2. Murat Eşsiz Karate Turnuvasına katılan Muşlu karateciler 3 gün boyunca Muradiye Spor Salonunda devam eden turnuvadan 2 gümüş 4 bronz olmak üzere toplam 6 madalya almayı başardı.
Manisa’da karate sporunun tanınmasına ve yaygınlaşmasına öncülük eden rahmetli Murat Eşsiz adına geçen yıl büyük bir katılımla yapılan Murat Eşsiz Karate Turnuvası’nın bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu turnuva 3 günde tamamlandı.
Milli antrenör Ayadan Ferhatoğlu ve eşi Karate il temsilcisi Yakup Ferhatğlu gözetiminde Manisa’ya giden karateciler çıkmış oldukları maçlarda göstermiş oldukları mücadelelerden dolayı maçları izlemeye gelen karate severlerin beğenisini kazandı.
Turnuva sonrası açıklamalarda bulunan Milli antrenör Aydan Ferhatoğlu, tüm sporcularını tebrik ederek şunları dile getirdi: “Turnuva geneli güzel sonuçlar alsak da inşallah çok daha iyisini yapacağız.
Aldığımız dereceler çok önemli ve büyük başarıdır. Derece yapan sporcularımızı kutlarken
yapamayan sporcularımızın da bir sonraki maç için hatalarını görmeleri açısında önemli bir turnuva oldu. Tabi ki gönül ister ki tüm sporcularımız derece yapsın ama maalesef bu mümkün olmuyor. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Her maçta farklı sporcularımızın derece yapması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu anlamda çocuklarımızı destekleyen başta Muş Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mehmet Arif Taşdemir’e olmak üzere tüm velilerimize sporcularım adına teşekkür ederim.” Dedi.  Fırat Demir Muş Haber Gazetesi