Muş Ovası Spor Kulübünün hedefi 3 ncü lig. 3 ncü ligi hedefleyen Muş Ovası Spor Kulübü yoğun çalışma temposuna girdi. Muş Ovası Spor Kulübü 3 ncü ligi hedefliyor. Yoğun bir çalışma temposu içine giren Muş Ovası Spor Kulübü, 3 ncü Lige çıkmaya kararlı. Muş’ta yıllar süren Muş futbolunun çöküşüne dur diyebilecek ve bu amaçta çalışmalarına 3’üncü lig maratonuyla buluşturmak adına hız veren Muş Ovası Spor Kulübü Yönetimi Sadettin Kılıç’la bir araya geldi. Çömçe lokantasında verilen yemekte Muş futbolunun emektarlarının da yer altığı toplantıda Kılıç katılımcılara büyük umutlar verdi. Muş futbolunun yıllar süren çöküşüne bir anlam veremediğini ve konuyla ilgili olarakta her hangi bir bilgisinin olmadığını söyleyen Kılıç yapılan toplantı sonucunda bilgi sahibi olduğunu ve Muş futbolunun yeniden yükselişe geçmesi adına bir araya gelen ova yönetimi ve emektar katılımcılara destek sözü verdi.

Muş ovası spor kulübü başkanı M.Sıddık Taş başkanlığında geçen yılın flaş takımı olarak adlandırılan ve son final maçında talihsiz bir şekilde umduğunu bulamayan ova yönetimi bu yıl ipleri sağlam tutmak için sıkı bir çalışma başlattı. Muş futbolunun yeniden yükselişe geçmesi bakımından alt yapılarındaki 12-18 yaş arası 270 futbolcu barındıran Muş Ovası Spor Kulübü gözünü 3’üncü lige dikti. Muş futbolunun yıllarca 2’nci ligde kaldığı dönemlerde sahalarda ter döken emektar futbolcularıyla da sıkı bir birliktelik içerisine giren Ova yönetimi bu yıl oluşturulan farklı bir noktayla spor severlerin karşısına çıkmayı amaçladığı belirtildi.

Çömçe lokantasında verilen yemekte söz alarak konuşma yapan Başbakanlık Müşaviri Sadettin Kılıç Muş sporunun yeniden yükselişe geçmesi adına kendine düşeni seve seve yapacağını ifade ederken Muş’un Muş gençliğinin mutlak surette bir profesyonel takıma ihtiyacının var olduğunu söyledi.

Kılıç,Muş Ovası Spor Kulübü ile Muş’un yükselişe geçmesindeki çalışmalarını yalnız bırakmayacaklarını ve 2’nci ligden amatör kümeye kadar düşen Muş Sporun içinde bulunduğu bu durumun vicdan sızlatıcı bir durum olduğunu belirten konuşmasında :“Ben Muş ovası spor kulübünün başlatmış olduğu bu çalışmalarda elimden geldiği kadar destek olacağım ve bu durumu Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne kadar taşıyacak ve Muş Ovası Spor kulübünü kendilerine anlatacağım. Muş’u hak ettiği yere kadar taşımak için hep birlikte çalışacağız. Profesyonel lig demek Muş gençliğinin ve spor severlerin sosyal aktivitelerden ve ekonomik açıdan da istediği payı alması demektir. Buradan yola çıkarak bizler bu işe gönül vermiş ve kendinden bir şeyler katarak Muş için bir şeyler yapmanın gayret ve çabası içerisinde olan bu kulübümüze destekte bulunacak ve yıllardır özlem duyulan futbolun yükselişine katkıda bulunacağız” dedi.

Yemekte katılımcılarında zaman zaman söz hakkı alarak yapılan konuşmalarını can kulağıyla dinleyen Sadettin Kılıç 14 yıllık bir Avrupa mazisi olduğunu ve Muş futbolunu oralardan da takip ettiğini ayrıca dile getirirken Muş’taki bu atmosferin bu şekilde olduğunu bilmediğini ve artık kendisinden durumdan haberdar olarak gereken mercilere taşıyacak kadar bilgisinin olduğunu söyledi.

 Muş Ovası Gazetesi