Skip to main content

Gençlikspor’dan Malzeme Desteği

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kent genelinde gençleri ve çocukları daha fazla spora kazandırmak ve daha fazla lisanslı sporcu yetiştirmek için desteklerine devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından önceki gün 16 spor branşında 71 antrenöre yaklaşık 5 buçuk Milyon TL değerinde malzeme desteği sağlandı.

Sporun tabana yayılması amacıyla verilen destekler ile hem antrenörlerin hem de sporcuların tüm eksiklikleri giderildi. Muş Gençlik Merkezinde Vali Avni Çakır’ın katılımıyla düzenlenen malzeme dağıtım törenine antrenörler ve 400’e yakın sporcu katıldı.

Yaklaşık 10 milyon TL’lik malzeme desteği

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından son sağlanan destekle birlikte 2023 yılı içerisinde kent genelinde spora yaklaşık 10 milyon TL’lik malzeme desteği sağlanırken ayrıca Muş merkez başta olmak üzere 5 ilçede ve 17 beldede spor salonları, futbol sahaları ve tesisler yaptırılarak gençlerin hizmetine sunuldu.

2023 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının 77 spor kulübüne 1 Milyon 650 bin TL değerinde nakdi yardım ve 1 buçuk milyon TL değerinde de ayni yardımda bulunmasının ardından geçtiğimiz haftada kentte aktif faaliyetleri olan 20 amatör spor kulübüne forma, yağmurluk, eşofman ve top dağıtımı yapılmıştı. Son yapılan destekle birlikte Muş’ta tesis ve malzeme eksikliği çok büyük ölçüde giderilerek gençlerin ve çocukların spor yapma imkanları da artmış oldu.

Antrenörlerden teşekkür

Önceki gün Gençlik Merkezinde düzenlenen tören ile yeni malzemelerine kavuşan 16 spor branşındaki antrenörler verilen desteklerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek bundan sonra üstlerine düşen görevin başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu dile getirerek malzemelerin kendilerine dağıtılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

“Muş ilimizden çıkan sporcularımız milli takımımızın birer parçaları olacaktır”

Düzenlenen törenin ardından bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, il genelinde yapılan spor yatırımlarına ve dağıtımı yapılan malzemelere değinerek şunları dile getirdi: “Sporun tabana yayılması projesi kapsamında Muş genelinde spora ve sporcuya desteklerimiz devam ediyor. Bu kapsamada daha önce Mayıs ayında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle 77 spor kulübüne 1 Milyon 650 bin TL değerinde nakdi yardım ve 1 buçuk milyon TL değerinde de ayni yardımda bulunduk. Bunun yanında geçtiğimiz hafta Muş Valiliğimiz ve Muş Belediyemizin katkılarıyla kentte aktif faaliyetleri olan 20 amatör spor kulübüne forma, yağmurluk, eşofman ve top dağıtımı gerçekleştirmiştik. Bugün ise 16 spor branşında 71 antrenörümüze malzeme dağıtımı gerçekleştirdik. Antrenörlerimizin daha iyi imkanlarla sporcu yetiştirmeleri için her birine kendi branşlarında ihtiyaç duydukları malzemeleri dağıttık. Son vermiş olduğumuz destekle birlikte bu yıl il genelinde yaklaşık 10 milyon TL değerinde malzeme desteği sağlamış olduk. Malzeme desteğinin yanında ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızca başta Muş ilimiz olmak üzere 5 tane ilçemize ve 17 beldemizde spor salonları ve tesisler yaptık. İlimizde şuan spor ve sporcu için gerekli olan tüm imkanları çok büyük ölçüde tamamladık. Bundan sonra antrenörlerimize düşen görev daha fazla çocuk ve gencimizi sporla buluşturmalarıdır. Ardından ise Muş ilimizi ulusal yarışmalarda başarı ile temsil edecek sporcular yetiştirip ardından uluslararası yarışmalarda da Milli takım havuzumuza katmaları ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmalarıdır. İnşallah Muş ilimizden çıkan sporcularımız Milli Takımımızın birer parçaları olacaktır. İlimizde sporun ve sporcunun gelişmesi için öncelikle Gençlik ve spor Bakanlığımızın sağlamış olduğu imkanlardan dolayı Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak’a teşekkür ediyorum. Öte yandan ilimiz spora ve sporcuya önem veren bir valiye sahip olduğu için ayrıca şanslı bir il konumundadır. Sayın valimiz Avni Çakır’a da sporcularımıza sağlamış oldukları desteklerden dolayı kendi adıma ve sporcularımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Ailelerimiz çocuklarını en az bir spor branşı ile hemhal etmeliler”

Taşdemir, il genelinde yapılan spor yatırımlarının tamamen çocuklara ve gençlere yönelik olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Kent genelinde belki de tarih boyunca yapılmamış spor yatırımları kazandırıldı. Bu kazandırılan spor yatırımları hiç kuşkusuz çocuklar ve gençler içindir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi daha fazla sporun içine katarak onları zararlı alışkanlıklardan, bağımlılıklardan korumuş oluruz. Çünkü spor yapan çocuklar ve gençler yapmayanlara oranla daha fazla öz güvenli olurlar. Spor aynı zamanda çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatına da etki eder, derslerinde daha başarılı olmasına katkı sağlar. Bunun yanında ayrıca Spor yapan bireyler yapmayanlara oranla daha sağlıklı olurlar. Çocukların ve gençlerin spora kazandırılması için biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Fakat sadece bizim gayretimizle olmaz ailelerimizde çocuklarını en az bir spor branşı ile hemhal etmeliler.” Fırat Demir

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri