Türkiye Tekerlekli Basketbol Birinci Liginde mücadele eden ve bu yıl beklenilenden uzak bir performans sergileyen ekibimiz yarın Samsun karşısında ligde kalmak için mücadele edecek. Bedensel Engelliler Basketbol Takımı yarın Samsun karşısında ya tamam ya devam diyecek. Ligde kalmak için rakibini mutlak suretle yenmek zorunda olan ekibimiz kötü başladığı ligi son haftaya kadar sürükleyerek getirdi.

Türkiye Tekerlekli Basketbol Birinci Liginde mücadele eden ve bu yıl sergilediği kötü performans ile hayal kırıklığı yaratan ekibimiz yarın Samsun’u yenip ligde kalmak istiyor. Kendi saha ve seyircisi önünde hayati önem taşıyan karşılaşmadan galip gelmek için taraftarın desteğine ihtiyacı olan ekibimiz tüm Muş halkını maça davet etti.
Bu yıl kötü bir performans sergilediklerini ve şartlarında bir o kadar zor olduğunu kaydeden Bedensel Engelliler Basketbol Takımı kaptanı Bedri Korkmaz, öyle veya böyle son haftaya kadar geldiklerini amaçlarının son maçta galip gelip ligde kalmayı hedeflediklerini söyledi. Rakip takımların donanımlı şartlara sahip olduğunu ve bu nedenle Muş ekibi olarak bu şartlar karşısında ayakta durmalarının son derece güç olduğunu kaydeden Korkmaz, gerekli transferler ile takıma takviyede bulunamadıklarını ve lig maratonunu sürdürecek oyuncu potansiyeline sahip olmadıklarını kaydetti.

Ligde kalmak için mücadelelerini sürdüreceklerini kaydeden Korkmaz, “bu günlere kolay gelmedik. Zor şartlar altında takımı kurup müsabakalara çıktık. Sporcularımızın çoğu ilk başlarda sandalyeler de yürüyemiyorlardı. Milli takıma sporcu verecek duruma geldik. Bizi hafif rakip olarak görenlere fark attık. Ama her şeye rağmen Muş’un profesyonel ligde tek takımı olma unvanını sürdürmeye çalıştık. Yarınki müsabakada da Samsun engelini aşıp ligde kalmayı hedefliyoruz. Sporcularımızda son maçın ne denli önemli olduğunu biliyor. Galip gelmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” diye konuştu.

MAÇA DAVET
Samsun ile ayrın kendi saha ve seyircisi önünde karşılaşacak olan Muş Bedensel Engelliler Basketbol takımı son maçta yalnız kalmak istemiyor. Seyirci desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarını kaydeden Korkmaz, “bizim için hayati önem tarz eden bu maçtan mutlaka galip ayrılmak zorundayız. Sezon boyunca bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen taraftarlarımızı bu yıl son müsabakada da tribünlerde görmek istiyoruz. Yarınki müsabaka için onlara çok ihtiyacımız” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi