Türkiye Engelliler Tekerlekli Basketbol Liginde kalma mücadelesi veren ekibimiz hafta sonunda Aksaray’ı 49-36 mağlup ederek ligde kalma mücadelesini sürdürdü. Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı hafta sonunda karşılaştığı rakibi Aksaray Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımını 49-36 mağlup etti. Ligde kalma mücadelesi veren her iki takım da maçtan galip gelmek için bütün kozlarını oynadı.

10 takımın yer aldığı Türkiye Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı liginde 2 takımın kümeye düşeceğini belirten Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı Kaptanı Bedri Korkmaz, ligde kalmak için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını ve kalan maçlara galibiyet parolası ile çıkacaklarını söyledi.

Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda Aksaray Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı ile karşılaşan ekibimiz ilk periyodu 17-4 tamamladı. İkinci periyotta da üstün olan ekibimiz rakibini 26-14 mağlup etti. Soyunma odasına galip giden ekibimiz ikinci ayrıda da üstün olan taraftı.

Kontrollü ve atak oyunu ile rakibine alan vermeyen ekibimiz üçüncü periyodu 36-25 önde kapatırken son periyotta da rakibine üstünlük kurarak maçtan 49-36 galip ayrılmayı başardı.

Aksaray ile Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımları arasında oynanan müsabakayı Vali Erdoğan Bektaş ile Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük de izledi. Öte yandan müsabakayı izlemek ve sporcularımıza moral vermek için dershane öğrencilerinin de tribündeki yerlerini aldıkları görüldü.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Takım Kaptanı Bedri Korkmaz, lige kötü başlangıç yaptıklarını ve bir türlü istenilen performansı sergileyemediklerini söyledi. Ligde güçlü takımların yer aldığını ve bunlarla mücadele etmenin zor olduğunu ifade eden Korkmaz, maddi olarak bir çok sıkıntı yaşadıklarını ve bunu bir türlü çözümleyemediklerini kaydetti.

Ligde kalma mücadelesi verdiklerini ve sondan üçüncü takım arasında yer aldıklarını ifade eden Korkmaz, bu hafta Şanlıurfa ile karşılaşacaklarını ve mutlak galibiyet hedeflediklerini sözlerine ekledi. Muş’u profesyonel liglerde temsil eden tek takımın Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı olduğunu belirten Korkmaz, Muş halkının bu takıma sahip çıkması ve bu takımın başarılı olmasına katkı sağlaması gerektiğini ifade etti.

 Muşun Sesi Gazetesi