Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Liginde mücadelesi sürdüren Bedensel Engelliler Basketbol Takımımız Adana’dan farktan kurtulamadı 70-24. Bedensel Engelliler Basketbol Takımımız kötü başladığı birinci lig müsabakalarına devam ediyor. Dün saat 12.00’de Adana’da güçlü rakibi ile karşı karşıya gelen ekibimiz farklı mağlubiyetten kurtulamadı. Kötü bir performans sergiledikleri ligde düşme potasından bir türlü kurtulamayan ekibimiz 10 takımın mücadele ettiği ligin namaglup takımı Adana’dan fark yemekten kurtulamadı.

Adana Engelliler Basketbol takımı karşısında bir türlü istenilen performansı sergileyemeyen ekibimiz kötü başladığı ligi aldığı kötü sonuçlarla sürdürerek her geçen hafta düşme potasına bir adım yaklaşmaya devam ediyor.

Maç boyunca üstün olan Adana ekibi maçın sonuna kadar sayı üstünlüğünü elinde bulundururken maçın tüm periyotlarında da ekibimize karşı oyu alanını daralttı. Rakip takımın ligin en güçlü ekibi olduğunu ifade eden Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı kaptanı Bedri Korkmaz, bu yıl bir türlü istenilen performansı sergileyemediklerini ve takımın düşme potasına iyice yaklaştığını söyledi.

Rakip takımlara karşı kısıtlı imkanlarla ligde mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden Korkmaz, ligde kalma mücadelesini son haftaya kadar sürdüreceklerini ve bunun içinde destek istediklerini söyledi. Sandalyelerin kırık olduğunu emanet alındığını ve şartların zor olduğunu ancak buna rağmen yalnız kaldıklarını ifade ederek, rakip takımların ise her türlü destek ve imkanlarla müsabakalara çıktığını kaydetti.

Maç sonunda açıklama yapan Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı Bedri Korkmaz, maç boyunca çok şanssız olduklarını söyledi. Korkmaz, “Maça çıktığımız andan itibaren şanssızlık peşimizi bırakmadı. Ekibimiz çok iyi mücadele etti ama şansızlık tek kelime ile bizim yenilmemize yardım etti. Biz bu maça kesin galibiyet umudu ile çıkmıştık. Geçen hafta da oynadığımız deplasman maçını talihsiz bir şekilde kaybettik. Şimdi tek hedefimiz var. Takımı ligde tutmanın mücadelesini vermek. Bunu da son haftaya kadar son maça kadar sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi