Muş ilinin 3. ligde yeniden bir takımının olmasının en büyük hedef olduğunu belirten spor kamuoyu yetkilileri projelerini Vali Erdoğan Bektaş’a sundu. Vali Erdoğan Bektaş, başkanlığında yapılan spor kamuoyu istişare toplantısında sunulan projeler doğrultusunda en önemli olgunun tesisleşme olduğu sonucuna varıldı.

Cuma günü Vali Erdoğan Bektaş, başkanlığında yapılan spor kamuoyu istişare toplantısında kulüpler çeşitli projeler sundu. Vali Bektaş tarafından, 3’üncü ligde Muş’a ait bir takım olması için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Geçtiğimiz Cuma günü Vali Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı İlyas Gün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş, ASKF Yönetim Kurulu üyeleri, Amatör Spor Kulüpleri Başkanları, profesyonel sporcular, TÜFAD antrenörleri ve bazı teknik drektörlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Muş’un 3. ligde yeniden bir takımının olması için neler yapılabileceği konuşuldu.

İl spor kamuoyuyla bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş katılımcıları tek tek tanıyarak sunmuş oldukları projeleri ve çözüm önerilerini dinledi. Toplantı esnasında zaman zaman geçmiş çalışmalarına değinmek isteyen bazı yöneticilere, şimdi için ne yapabiliriz şeklinde görüş belirtmelerini isteyen Bektaş, Muş’ta boşa vakit geçirmek isteyenlere ise müsaade edilmeyeceğini bir kez daha göstermiş oldu ve makul çözümler önerilmesini istedi.

Muş’taki sporun gelişmesi için bütün herkesin birbirine destek olması gerektiğini savunan sporseverler, “bizler de artık Muş’un yeniden 3’üncü ligle yükselmesinde öncü rol alacak ve bu ipi göğüsleyecek bir takım istiyoruz” dediler.

 Muşun Sesi Gazetesi