Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı sporcularından Emrah Akalın, atletizm milli takımına seçildi. 14 Mayıs 2008 günü Mersin’de yapılan 8 bin metrelik ‘Dağ Koşusu Milli Takım Seçmeleri’ne Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı sekiz sporcu ile katıldı. Düzenlenen yarışmada dördüncü olan Emrah Akalın atletizm milli takımına seçilirken, 28 Haziran 2008 günü Bulgaristan’da yapılacak olan ‘Balkanlar Dağ Koşusu’ yarışında milli takım forması ile Türkiye’yi temsilen yarışacak.

Düzenlenen yarışmada elde edilen başarının kendilerini sevindirdiğini söyleyen Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı Antrenörü Murat Karataş, milli takıma sporcu vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 8 sporcu ile milli takım seçmesinde mücadele verdiklerini ve Emrah Akalın’ın dördüncü olarak milli takıma seçildiğini kaydeden Murat Karataş, “Başarılı atletimiz Emrah Akalın, Bulgaristan’da yapılacak olan Balkanlar dağ koşusu yarışmasında yurdumuzu temsil edecek. Balkan müsabakasına gidecek olan milli takımımız içerisinde Emrah’da yer alacak. Tek isteğimiz milli takımımızın balkanlardan iyi bir derece ile dönmesidir. Başarılı bir sonuç için tüm sporcularımız gibi Emrah’ın da tüm performansını sergileyeceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Murat Karataş, kendilerine destek veren Muş Vali Yardımcısı İlyas Gün’ün milli takıma seçilen Emrah Akalın’a önemli desteklerde bulunduğunu ve başarılı sporcunun kamp yapabilmesine vesile olduğunu belirterek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş’in de önemli katkılarının olduğunu kaydetti.

Öte yandan Atletizm Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan ile milli atletlerimizden Serkan Çağlar, dün atletizm milli takımı kafilesi ile birlikte Ukrayna’ya gittiler. Ukrayna’da yapılacak olan 2 bin metre engelli koşuya katılacak olan Serkan Çağlar ve diğer atletlerimiz ülkemizi temsil edecekler. Topkan Haber Ajansı