Batman’da oynanan Birinci Kademe A Gençler Türkiye Şampiyonasında elde edilen Bölge şampiyonluğunun yaşanan maddi imkansızlıklar yüzünden buruk bir sevince dönüştüğünü belirten Muş Ovası Spor Kulübü Teknik İşler Sorumlusu Cevdet Kök Bölge şampiyonluğuna yönelik yaşanan buruk sevincin Türkiye Finallerine Doğru tekrarının yaşanmaması için cereyan eden olumsuzlukları ve olması gerekenleri açıkladı.

Ülke genelinde yetenek ve kaliteleri ile eşi benzerlerine pekte rastlanılmayan bu gençler tüm yetki sınırlarını zorlayan başarıya yaşadıkları yokluğa ve olumsuzlulara rağmen ulaşmasını bildiler.

Maçların oynanacağı bölgeye son model otobüslerle gelip,5 yıldızlı otellerde kalırken Bölge şampiyonu Muş Ovası Spor A Genç takım sporcuları ise 15 kişilik minibüse 24 kişi tıka basa sıkıştırılarak, 300 kişilik pansiyonda kalmak zorunda bırakıldılar.

Muş Ovası Spor A Genç takım sporcuları tüm imkân ve olanakları yerinde olan “yediğini önünde yemediğini arkasında” bırakan rakip takımların bu hali hazır konumlarını oynadıkları futbolla pes ettirecek duruma getirip Bölgeye nam, gönüllerimizde ise gururumuz olup başı dik bir şekilde evlerine geri geldiler.

 Yaşanan sıkıntıları bire bir gözlemleyen ve tüm bu olumsuzlukları sporcular üzerinde motive ederek atma gayretini gösteren Muş’ta Süper Lig çalıştıracak konumda tek Teknik Drektörlük vasfına sahip Usta İsim Cevdet Kök “heveslerin kursakta kaldığı” buruk şampiyonluk sevincini gazetemize anlattı.

Muş Ovası Spor Kulübü Batman’da oynanan müsabakalar öncesi ihtiyaç duyulan maddi desteği ilk olarak Muş Belediyesi sınırlarında aradıklarını ifade eden Cevdet Kök Muş Belediye Başkanının gençliğe hizmet noktasında katkı sağlayacağı yere mevzuatı engel olarak göstermesine karşın tepkilerinin devam ettiğini ve Ülke geneli tüm illerde gençliğe sunulan imkan ve olanakların Muş’ta yok denecek konumda olduğunu, bununda önüne ancak gençliğe hizmet etmeye duyarlı yöneticilerle geçilebileceğini söyledi.

ŞAMPİYONLUK BÖLGE BASISINDA

MUŞ’TA İSE KİMİN UMURUNDA

Bölge basınında yere göğe sığdırılamayan birinci kademe Bölge şampiyonu Muş Ovası Spor A Genç takımının bu başarısı Muş’ta gereken ilgiyle karşılanmadı.

 Yaşanan bu olumsuzlukların yanı sıra konuya farklı bir yaklaşımla Bölge grup mücadelelerinde profesyonel liglerde takımları olan illerin takımlarının gelmesini ve hedef noktasında tüm bölge takımlarının bir Muş Ovası Spor alt yapı takımları etmediği ayrıca ifade edildi.

Teknik Sorumlu Cevdet Kök yaşanan buruk şampiyonluğa yönelik olarak yaptığı açıklamasında, “yaşadığımız maddi sıkıntılara rağmen futbolcularımızın kalitesi tüm engellerin önüne geçmiş ve hedefe yönelik basamak olarak gördüğümüz bölge şampiyonluğunu rahatlıkla elde etmişizdir. Bunun devamının gelmesi için Türkiye finalleri öncesi gerekli maddi destek İl Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ve kuruluşlarımız tarafından sağlanmalıdır. Türkiye finallerinde ilk 24 takım arasında kalmayı başardık. Şu an itibari ile bu finallerde ilimizi layıkıyla temsil edebilmek için tüm imkanlarımız “sık boğaz hale” gelmiştir. Bu futbolcular Muş’un geleceği konumundadırlar. Rakip takımların lüks takıntıları bizim futbolcularımız üzerinde büyük bir etki yaratmış ve bu yaşanan olumsuzluğa rağmen başarı Muş adına kaçınılmaz olmuştur. Kulüp Başkanımız zor şartlar altında gruba gidebilme imkanı sunarken araç mazotunu ise Yeşilova Belediye Başkanlığı tarafından  karşılanmıştır. Durum hiçte iç açıcı değil. Yapılması gereken Valilikten, Belediye Başkanlığına ve sivil toplum kuruluşlarından kamu kuruluşlarına kadar gençliğe hizmet kaale alınmalı ve gereken yapılmalıdır diye düşünüyorum. Bu gençlik hepimizin ve bundan sonra gidilecek yerdeki isim ise Muş’a ait bir isimdir. Buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Tek düşüncem ve inandığım nokta bu Ülke geneli sayısız profesyonel takımı bulunan illerdeki takımları saf dışı bırakma gücünü gösteren kulüp takımımızın bu başarısının Muş’a mal edilmesi ve ona göre destek verilmesidir. Elde ettikleri bölge şampiyonluğu ile bizlerin yıllar süren çalışma dönemlerinde yokluk içerisinde olmasına rağmen eşine rastlanmayan Muş Ovası Spor A Genç takımının bu başarısının desteklenmesi ve bu gayreti gösterip bizleri gurur noktasına taşıyan bu gençliğin mevki ve makamlarda gerekli ilgiyi görmesi ve gösterilmesinden yanadır diye konuştu.

Muş Ovası Spor Kulübü Teknik İşler Sorumlusu Cevdet Kök konuşmasında son olarak Bölge şampiyonluğunu tüm Muş halkına ve İl Kamuoyuna armağan ederken takım sporcularını elde ettikleri şampiyonluktan dolayı tekrar tekrar kutluyorum dedi. Günaydın Muş Gazetesi