Skip to main content

Başarıya kanat açtı

Muş Haber Fotoğrafı

  Muş İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Abdullah Alptekin Has, kulübün 2014 yılından bu yana ortaya koyduğu başarılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

2014´de U14, 2015´de U14, U15, U17´de şampiyon olan kulübün Başkanı Has, Malazgirt Zafer Kupası şampiyonluğu ile TFF tarafından düzenlenen Plaj Futbol Ligi´nde 2´incilik ve Fair Play ödülünü kazandıklarını söyledi. Alınan başarılar ve milli takımlara gönderilen oyuncularla ilimizin gururu olduklarını ifade eden Has: Şimdi TFF tarafından düzenlenen, U14, U15 ve U17 Akademi liglerinde ilimizi bölgemiz de temsil etmenin gururunu yasıyoruz. İlk yarıyı U14 de lider tamamladık, U15 de 2. sırada kapattık. Tecrübeli, deneyimli Alparslan Hocamız ve aramıza katılan yeni Antrenörümüz Emir Kaya ile iki ay ara verilen Akademi Liglerinde hazırlıklarımızı tamamlayarak, gurubumuzda iki kategoride de şampiyon almanın ve ilimizi Antalya da Türkiye Şampiyonası´nda temsil etmenin gayreti içindeyiz. Başkanlığını ve geçmişte sporculuğunu da yapmış olduğum İdmanyurdu Spor Kulübümüz, 1966 yılında ilimizde rahmetli babamın kurduğu ilk resmi kulübümüzdür. Yıllarca ilimiz de bölgemiz de sayısız başarılara imza atmış, Türkiye kupasında 4. tura kadar yükselmiştir dedi.şeklinde konuştu.  

Lisanslı yaklaşık 150 sporcumuz var Yıllar önce kurulan ancak bazı nedenlerden dolayı kapanan kulübü 2014 yılında yeniden kurduklarını sözlerine ekleyen Has: Kısa sürede büyük başarılara imza attık, şu an lisanslı yaklaşık 150 sporcumuz var, bunun yanında yaz tatilinde başlattığımız ücretsiz futbol okulu ile de yüzlerce yeni gence kapımızı açmış bulunuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde İdmanyurdu ve Lider Muşspor ile ortak girişim yapıp genç sporcularımızı Sayın Valimiz ile buluşturduk. Sorunlarımızı, taleplerimizi, hedeflerimizi kendisine ilettik. Göstermiş olduğu ilgi alaka bizleri mutlu etti dedi.   Alt Yapıya Önem Veriliyor Başarının kalıcı olması için alt yapının güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Has, konuşmasının devamında: İlimizi temsil edecek, özlemini çektiğimiz başarılı bir futbol takımı kurmanın, güçlü bir Muşsporu oluşturmanın, tek yolunun alt yapıya verilecek önemle gerçekleşeceğine inanıyoruz.

O yüzden alt yapıya ağırlık verip, kaliteli, tecrübeli bir takım kurup gençlerimizi Muş Sporuna kazandırmanın hesaplarını yapıyoruz. Bu hedefimizi de en fazla 3- 4 yıl içinde gerçekleştireceğimizin sözünü buradan veriyoruz. Evet, biz de idareciler teknik heyet olarak kupalar kazanmak istiyoruz! Şampiyonluklar, başarılar elbette gurur verir, Ancak; Olmazsa olmazımız madeni, teneke kupalar değiller!  Bizim için en büyük başarı, kupa; ne yaptığını bilen, hedefi, gayesi olan, toplum tarafından sevilen sayılan bir genç yetiştirip, ardımızdan hoş seda bırakmaktır ifadelerine yer verdi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri