Vali Erdoğan Bektaş, Antalya’da düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Halk Oyunlarında Türkiye Birincisi olan Folklor ekibi ile Avrupa Şampiyonası Dağ koşusu seçmelerinde Türkiye Birincisi olan sporcuları ödüllendirdi.

Çeşitli spor dallarında ilimizi temsil ederek önemli dereceler elde eden sporcular ödüllendirildi. Vali Erdoğan Bektaş makamında kabul ettiği başarılı sporculara çeyrek altın ödül verildi.

Vali Bektaş, 6-7 Haziran tarihlerinde Antalya yapılan Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Oyunları yarışmasında Türkiye birincisi olan folklor ekibi ve Avrupa Şampiyonası Dağ koşusu seçmelerinde birinci olarak ülkemizi 12 Temmuz’da Almanya’da yapılacak olan Avrupa Dağ Koşusunda temsil eden Murat Karataş ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş ve antrenörleri Valilik toplantı salonunda kabul ederek kutladı.

Sporculara hitaben bir konuşma yapan Vali Erdoğan Bektaş, “Bilindiği gibi Muş sosyo ekonomik açıdan Türkiye’nin 81’nci ili. Bu durum sporda başarılı olmamızı engellemiyor. Özellikle spor dalında 81 il arasında baya iyi durumdayız. Bu durum bizlere neyi gösteriyor, demek ki Muş ili her konuda 81’nci sırada olmayabilir daha yerlerde olabilir. Hangi şartla daha iyi durumda olabilir. Ne kadar çok terlersek, ne kadar emek sarf edersek o kadar iyi yerlere gelebiliriz demektir. Öncelikle sporcu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, hocalarını tebrik ediyorum. Onlara bu imkânları sağlayanları tebrik ediyorum ve bu başarıların devam edeceğine inanıyorum. Gençlik Spor Müdürü ile de görüşmelerimiz devam ediyor, özellikle salon sporlarında çalışmalarımız bütün hızıyla devam edecek. Yani Muş’taki potansiyeli değerlendirmek için ne gerekli ise yapılacak. Muş’ta spor potansiyeli, kapasitesi olan her çocuğa, spor yapma şansı tanımak istiyoruz. Bunun için gelecekte gerçekleştireceğimiz birçok projeye tanık olacaksınız ve bu güzel tabloları Muş’ta çok daha fazla yaşayacaksınız. Buna inanıyorum, bunun için gerekli her şeyi yapacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.”dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Keleş ise, “Antalya’da düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Halk Oyunları Yarışması”nda Türkiye Birincisi olan Folklor ekibi ile Avrupa Şampiyonası Dağ koşusu seçmelerinde Türkiye Birincisi olan Murat Karataş’ın elde ettikleri başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduğunu, Vali Erdoğan Bektaş’ın kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarını sunduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından Vali Bektaş, tüm sporculara çeyrek altın hediye etti.

 Muşun Sesi Gazetesi