Skip to main content

Amatör lig başlıyor

Muş Haber Fotoğrafı

2016-2017 Muş Amatör Futbol Ligi çekilen kuralar sonucunda bu hafta sonu başlıyor. İki ayrı grupta 12 takımın katılımıyla bu hafta sonu başlayacak olan Muş Amatör Futbol Ligi, birçok sıkıntı ile sezona başlayacak.

2016-2017 Muş Amatör Futbol Ligi´nin başta saha sıkıntısı ile başlayacağını belirten Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Kemal Türkan, ligde 6´şarlı A ve B grupları olmak üzere 12 takım mücadele edeceğini söyledi. Ligin her yıl olduğu gibi bu yılda sıkıntılarla başlayacağını söyleyen Başkan Türkan, yeni sezona özelikle saha sıkıntısı ile başlayacağını ifade etti.

Bu yıl futbolda büyük katılım olmasının kendilerini sevindirdiğini ancak sahalarının yetersiz ve eksik olmasının kendilerini düşündürdüklerini dile getirdi. Türkan hafta sonu sıkıntı ile başlayacak olan ligle ilgili şunları söyledi: Bu yıl farklı bir lig oynatıyoruz. İki grupta 6´şar takım mücadele edecek. A ve B olmak üzere oluşan gruplarda, A grubunda; Doğugücü Spor Kulübü, Yıldırım Spor, Menderes Spor, Öz Hasköy Spor, Muş Gençlerbirliği Spor ve Zafer Spor mücadele edecek. B Grubunda ise; Korkut Spor, 1917 Muş Spor, Sungu Spor, Kırköy Spor, Hasköy Spor ve Murat Spor mücadele edecek. Bu gruplarda ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura çıkacak.

Üst tura çıkan 6 takım arasında oynanan maçlarda 1´inci olan takımımız il şampiyonu olmuş olacak. Pazar günü saat 14.00´da Mardin Spor´la maçımız var Şehir Stadyumu´nda Eksiklerimiz Var´ Muş Spor´un çeşitli sıkıntılarının olduğunu vurgulayan Türkan, başarının gelmesi için var olan sıkıntıların ortadan kaldırılmasıyla başarıya ulaşılacağını kaydetti. Türkan, açıklamasına şöyle devam etti: Muş Spor´un çeşitli sıkıntıları var. Kendisine ait bir tesisinin olması gerekiyor. Tesisin varsa başarı gelir, tesis yoksa başarıdan kolay kolay bahsedemeyiz. Bu hafta sonu başlayacak ve henüz başlamayan liglerin başlaması ile mevcut sahalarımız yetersiz. Bu yıl İşitme Engelliler Süper Lig, BAL ligi, Bayanlar Ligi, Coca Cola Bölge Geliştirme Ligleri, 1. Amatör ve Gençler kategorilerinde maçlar oynanacak. Şehir Stadyumu´nda eksiklerimiz var. Sentetik sahamızda protokol ve tribünlerimiz yok.

Tesislerimizdeki, eksikliklerimizi Vali Bey´e ileteceğiz. Acil olarak Muş´a en az iki adet çim yüzeyli sentetik sahaya ihtiyaç var. Bu hafta BAL ligi başlıyor. Şehir Stadyumumuz dolu. Cumartesi ve Pazar günleri 4 maçımız var.

Sentetik sahamızda 4, Hasköy ilçe stadımızda da 4 maçımız daha var. Yani hafta sonu sahalarımız ful dolu vaziyette. Bunun yanında 3 bayan takımımız var, Süper ligde oynayan İşitme engelli Futbol takımımızın maçları henüz başlamadı. 1. Amatör Ligi bu hafta sonu başlıyor. Bu ligde 12 takım iki ayrı grupta mücadele edecek 4 Kategoride Mücadeleler Olacak´ Tesis yetersizliğinden dolayı maçların hafta içinde oynanacağını belirten Başkan Türkan, U-17 gençler liginin de önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi. Türkan şöyle konuştu: Haftaya ilimizde U-17 gençler ligimiz de başlıyor.

Zafer Spor, Doğugücü Spor, Lider Muşspor, Menderes Spor, Aile Sosyal Politikalar Kulübü ve Muş Spor FC´nin mücadele edeceği U-17 gençler ligini birinci bitiren ekibimiz İlimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek. Bu maçlarımızı da tesis yetersizliği nedeniyle Hafta içi salı, çarşamba ve perşembe günleri oynatacağız. Ayrıca Coca Cola Bölge Geliştirme liginde de Muş iki takımla temsil ediliyor. Muş İdman Yurdu ve Muş Murat Spor´un mücadele edeceği ligde U-14, U-15, U-17 ve U-19 olmak üzere 4 kategoride mücadeleler olacak. Bu ligde bölge illeri de yer alıyor ve gruplarında lider olan takımlar Türkiye şampiyonasına katılacak 32. Sıradayız´ Muş´ta 15 bine yakın sporcu olduğunu ve nüfus oranına göre Türkiye´de 32. sırada yer aldığını ifade eden Başkan Türkan şunları ifade etti: Muş, 15 bine yakın sporcu potansiyeline sahip bir il, Türkiye´de nüfus oranına göre 32. sıradayız. Spora ilgi, alaka ve potansiyel açısından varız. Fakat ekonomik ve tesis sıkıntısı yaşıyoruz. Sayın Valimiz sağ olsun gençlerle ilgileniyor.

Malzeme dağıtım törenimiz olacak. Muş´ta spor yok edilmesin. Bu gençler bizim çocuklarımız, adım başı kahve, lokanta, kafeterya var. Acaba hiç düşünüyor muyuz? Türkiye´nin neden en fakir iliyiz diye. Herkesin kendini sorgulaması lazım, Herkesin eteğindeki taşları dökmesi lazım, doğruların masaya yatırılması lazım. Muş Türkiye´nin Cennet köşelerinden biridir 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…