Şiddetli sancı şikayeti ile Muş Devlet Hastanesi’ne müracaatta bulunan on çocuk annesi kadının safra kesesinden 308 tane taş çıkarıldı. Muş Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen safra kesesi ameliyatı herkesi şaşırttı. Önceki gün Muş Devlet Hastanesi’ne müracaatta bulunan Müşfika Taş (42) isimli kadın yapılan tetkikler sonrasında acil olarak ameliyata alındı. Genel Cerrah Operatör Dr. Murat Çilekar tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonucunda on çocuk annesi Müşfika Taş’ın safra kesesi alınırken içinden 308 tane farklı büyüklükte taş çıkarıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ameliyatın ardından iki gün Muş Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilen Müşfika Taş, sağlığına kavuşmanın sevincini yaşadığını söyledi. Uzun süredir rahatsız olduğunu ve bir çok defa doktora gittiğini belirten Taş, “Muş Devlet Hastanesi’ne gelip ameliyat oldum. Safra kesesi alındı ve içinden 308 tane taş çıkarıldı. Ameliyat sonrasında ben de, doktorlar da oldukça şaşırdılar. Sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Operatör Dr. Murat Çilekar, ilk defa böyle bir ameliyata şahit olduğunu belirterek, “Hastamızın safra kesesinden 308 tane taş çıkardık. Ameliyat bizi de oldukça şaşırttı. Bu tür vakalar çok istisnadır. Ender görülen bir vakada başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Hastanemizde daha önce olanaklar kısıtlı olması sebebiyle ağır vakalarımızı çevre illere sevk etmek zorunda kalıyorduk. Şu anda hastanemizde her türlü ameliyatlar gerçekleşmektedir. Vatandaşımızın başka yerlere gitmelerine gerek yok” dedi.

Müşfika Taş’ın eşi Mehmet Taş ise, eşini birçok defa doktora götürmesine rağmen sonuç alamadıklarını ve Muş Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyat ile eşinin sağlığına kavuşturulduğunu söyleyerek, “Eşim uzun süreden beri rahatsız. Ben de son olarak onu Muş Devlet Hastanesi’nde muayene ettirdim. Genel Cerrah Operatör Dr. Murat Çilekar bize ameliyat olmasını söyledi. Bu gelişmenin ardından eşim ameliyat oldu ve safra kesesindeki taşlar çıkarılınca eşim yıllardır çektiği sancılardan kurtuldu. Eşimi tedavi eden doktora çok teşekkür ediyoruz” dedi. Topkan Haber Ajansı