Skip to main content

Stajyer hemşirelere yaz uygulaması..

Muş Haber Fotoğrafı

Alparslan Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Alparslan Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünden mezun olan hemşire adayları, yaz uygulaması eğitimlerine başladılar.

İl Sağlık Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğünce Alparslan Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Alparslan Sağlık Meslek Lisesinden mezun olan hemşire adayları, yaz uygulaması eğitimlerine başladılar. Sağlık İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Tekin Güler, mezun olan stajer hemşireleri görevleri başında kontrol ederek üstlenmeleri gereken görevlerinde ciddi bir sorumluluğun alındığını belirterek uygulamalı eğitimde kendileri için büyük bir şans olduğunu söyledi. Muş Devlet Hastanesi ile Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde stajer Hemşirelerin yaz uygulaması boyunca kendilerinde öz güvenin meydana getirilmesini ifade eden İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Güler, Hemşirelik mesleğinde kendilerini daha iyi yetiştirmeleri için Hizmet İçi Eğitim Koordinatörü Baş Hemşire ile sorumlu hemşireler tarafından yakından takip edileceklerini söyledi. Güler, stajer Hemşirelerle bir araya gelerek hemşirelere yönelik yaptığı açıklamasında “Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek okulu ve Alparslan Sağlık Meslek Lisesinden mezun olan öğrencilerimizin bu yaz uygulamasını kesinlikle göreceklerdir. Yaz uygulamasında özellikle uygulamalı eğitimler oldukça faydalıdır. Burada okul döneminde kalan eksikliklerin veya kendilerine olan öz güvenin bire bir gözetim altında uygulanmasıdır. Göreceğiniz yaz uygulaması eğitiminde sorumlu hemşireler kontrolünde eğitim sürecinizi layıkıyla yerine getireceksiniz. Bu eğitim siler için çok önemlidir. Çünkü yarın ya da belli bir süre sonra birer mesai arkadaşı olacaksınız. Bu eğitimde sorumluluk verilerek sorumluluk üstleneceksiniz. Sizlerin bu süre içerisinde kendi başınıza karar verme kabiliyeti elde edeceksiniz. Ayrıca personel eksiğine yardımcı olacaksınız. Burada tek amaç mesleğinizde başarılı olmanız için burada sizlerin yararına verilen eğitimi çok dikkate almalısız. Çünkü bu mesleği severek yapmak gerekiyor. Severek yaptığınız zaman başarılı olursunuz. Mesleğinizde başarılı olursanız kaliteli bir hizmet vermiş olursunuz. Sıkıntı çektiğiniz ve daha çok bilgi edinmek istediğiniz konuları sorumlu Hemşirelerinizden alabilirsiniz. Sorumlu hemşireler sizlerin aynası olacaklardır. Yani bilgi kaynağınız onlardır ve sizlere yön gösterecek kişilerdir. Sizler gerçek hemşire gibi görev yapacaksınız. Yaz uygulaması eğitiminizde başarılarınızı bekliyoruz ve bu işi severek yapın” şeklinde konuştu.

Öte yandan Muş Alparslan Sağlık Meslek Yüksek Okulundan 12 stajer bir aylık (4 hafta), Alparslan Sağlık Meslek Lisesi okulundan mezun olan 23 stajer 21 gün(3 hafta) süre boyunca yaz uygulamasında eğitim göreceklerdir.

 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri