AK Parti’nin kapatma kararı çıkarsa seçime gitmeyi düşündüğünü kaydeden CHP İl Başkanı Adanur, ülkenin ekonomik sıkıntılar içerisinde kıvrandığını ve seçimin çare olmadığını söyledi. Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur, AK Parti’nin şimdiden seçim hazırlıkları yaptığını ve bunun da çözüm olmadığını belirterek, bazılarının dokunulmazlık zırhı olmadan ayakta duramayacağını söyledi.

CHP İl Başkanı İsmail Adanur, AK Parti’nin kapatma kararı çıkarsa seçime gitmeyi düşündüğü belirterek, bir seçim ihtiyacının olduğu düşünülüyor, bu da Türkiye’nin ihtiyacı olduğundan dolayı değil, bazılarının dokunulmazlık zırhı olmadan ayakta duramayacağını gösteriyor” dedi.

Erken seçim tartışmaları ile ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Adanur, AK Parti’nin seçim planı yapmaya başladığını ifade ederek, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde seçimden 1 yıl sonra parlamentoyu yenileme ihtiyacını dile getirmiş hiçbir parti yoktur. Anayasa Mahkemesi hangi kararı alırsa alsın, parlamentoda çoğunlukla ilgili bir problem ortaya çıkmayacak. Bir iktidar çoğunluğu var olmaya devam edecek. Bir seçim ihtiyacı düşünülüyor. Bu Türkiye’nin ihtiyacından dolayı değildir. Türkiye’nin zorunluluğundan dolayı da değildir” dedi.

Adanur, vatandaşın büyük ekonomik sıkıntılar içinde olduğunu ve sorunlarına kalıcı çözümler beklediğini belirterek, “Bu ülkenin insanları artık yardım paketleri değil, namusuyla, şerefiyle, onuruyla ailesinin geçimini sağlayabileceği iş olanakları elde etmek istiyor” dedi.

CHP’nin seçimden kaçmadığını da sözlerine ekleyen Adanur, seçime hazırlıklı olduklarını ve çalışmaları da bu doğrultuda sürdürdüklerini kaydetti.

 Muşun Sesi Gazetesi