Sağlık-Sen Muş Şubesi yöneticileri 12 Mayıs Dünya Hemşireler ve Ebeler Günü ve Anneler günü dolayısıyla üyelerine hediye dağıttı. “12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü” Sağlık-Sen Muş Şubesi tarafından yapılan etkinliklerle kutlandı. Sağlık-Sen üyesi hemşire ve ebelere 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve Anneler günü dolayısıyla çeşitli hediyeler sunarak sendika üyelerini unutmadıklarını gösterdi.

12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla açıklama yapan Sağlık-Sen Muş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kuzey Vurar; sağlık hizmetlerinin sunumunda hemşirelerin ayrı ve önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün hemşirelik mesleğini, ‘Ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini korumak, geliştirmek ve hasta olduğunda iyileştirmek amacına yönelik hemşirelik hizmetlerinin planlanması ve örgütlenmesi, uygulaması, değerlendirilmesi ve bu hizmetleri yerine getirecek kişilerin eğitiminden sorumlu bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinidir’ diye tanımladığını belirten Vurar, “Ülkemizde hemşirelik eğitim seviyesinin giderek yükselmiş olması, mesleğin profesyonel olarak yapılması imkânını sağladı. Teknolojide ve bilimde yaşanan hızlı gelişmelere bağlı olarak, hemşirelik mesleğinin kapsamı değişmekte ve meslek mensupları hasta bakımı ve tedavi destekli bakım hizmetlerinin yanında, toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve sağlık konularındaki eğitimler gibi görevleri üstlenmektedirler. Bu süreçte, Hemşirelik mesleği için benimsenen yaklaşımlarda da değişiklikler meydana geldi. Mesleği sadece özveri, sevecen, şefkatli gibi nitelikler ile yapmanın yerini, mesleki görev ve sorumluluklarını daha bilinçli ve profesyonel tutum davranış kuralları içinde yapması yaklaşımı aldı” diyue konuştu.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de üyelerinin her zaman yanlarında olacaklarını belirten Vurar; “tüm üyelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü ve Anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Daha sonra üye hemşire ve ebelere sendika tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 Muşun Sesi Gazetesi