Skip to main content

Günde 4 bin 200 hasta tedavi oluyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Devlet Hastanesinin faal olan 40 polikliniği ile 2 acil servis ünitesinde günde 4 bin 200 hastanın tedavi olduğu belirtilirken, 111 doktorun görev yaptığı kaydedildi.

330 yataklı Muş Devlet Hastanesi ile 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yoğunluk bir türlü dinmedi. Günde ortalama 3 bin hastanın muayene edildiği hastanelerde görev yapan doktorlar kadar önemli görev üstlenen yardımcı sağlık personeller konusunda ihtiyaç olduğu belirtildi.

Hastanelerde hekim dışı 368 personelin görev aldığını belirten Muş Devlet Hastanesi Başhekimi ve Hastane Yöneticisi Özgür Ömer Yıldız, hekim sayısının normal olduğunu ancak personele ihtiyaç olduğunu söyledi.

Aktif olan 40 poliklinik ile birlikte her iki acilde günde ortalama 4 bin 200 hastanın tedavi olduğunu belirten Yıldız, 111 doktorun görev yaptığı hastanemizde polikliniklerde günde 3 bin hasta muayene ediliyor. Muş Devlet Hastanesindeki acil servis ünitesine günde ortalama 800 hasta geliyor. Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesindeki acil servis ünitesine de günde ortalama 400 hasta geliyor. Muş Devlet Hastanesi olarak poliklinik ve acil servislerimizde bir günde 4 bin hasta muayene oluyor dedi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren hastaneye akın eden hasta ve hasta yakınlarının polikliniklerde meydana getirdiği yoğunluk zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Koridorlardaki kalabalıklardan dolayı vatandaşların yanı sıra görevlilerin de rahat hareket edemedikleri gözlenirken, bazı vatandaşların koridor yerine hastane bahçesinde ve çevresinde beklemeyi tercih ettiği gözlendi.

Devlet Hastanesine yaşanan yoğunluğun gerekçeleri arasında ise il genelinden tedavi olmaya gelen hastaların yanı sıra ilçelerden ve bağlı köylerden gelen hastalardan kaynaklandığı bildirildi.

Hastanede yaşanan yoğunluğa rağmen hizmette kusur etmeyen ve vatandaşların tedavi olmaları için tüm olanaklarını seferber eden Devlet Hastanesi yetkilileri sağlık hizmetinden vatandaşların en iyi şartlarda istifade etmesi için çalışmalarını sürdürdüğü belirlendi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

En az lise mezunu personel alınacak

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. En…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri