Skip to main content

Günde 1500 kişi tedavi oluyor..

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Devlet Hastanesinin faal olan 37 polikliniği ile acil servis ünitesinde günde bin 500 hastanın tedavi olduğu belirtilirken, uzman doktor atamasının yapılmasından sonra bu yoğunluğun asgariye ineceği kaydedildi.

Sağlık hizmetinden insanların faydalandığı kuruluşların başında gelen Muş Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk dikkatlerden kaçmıyor. Günde ortalama bin 500 ila bin 800 arası hastanın muayene edildiği hastanede Kulak Burun Boğaz doktorunun olmaması, dahiliye alanında bir tek doktorun görev yapması yoğunluğun ana nedenlerinden biri olduğu gözlendi.

Muş Devlet Hastanesinde aktif olarak faaliyet gösteren 37 poliklinik ile acil servis ünitesinde günde ortalama bin 500 hastanın tedavi edildiği kaydedildi. Kulak Burun Boğaz polikliniğinin olmadığı Devlet Hastanesinde, bir dahiliye doktorunun olması yoğunluğun artmasına neden oluyor. Öte yandan hekim sayısının arttırılması ve ihtiyaç olan branşlarda hekim atamasının yapılması için çalışmaların sürdüğü bildirilirken, önümüzdeki hafta 14 hekimin Muş’a atamalarının yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

Muş Devlet Hastanesinin acil servis ünitesinde günde ortalama 500 hastanın tedavi edildiği bildirildi. Ancak acil serviste görev yapan 6 hekimin yetersiz olduğu belirtilirken, bu servise en az 10 hekimin kadrolu olarak atanması halinde sorunun ciddi bir şekilde giderileceği kaydedildi.

Polikliniklerdeki ve acil servisteki yoğunluğun tam anlamıyla giderilmesi için hastane yetkililerinin bir yandan hekim atamasının yapılması için çalışmalarını sürdürdüğü, bir yandan da otomasyon sisteminin daha aktif bir hale gelmesi için çaba sarf ettiği bildirildi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren hastaneye akın eden hasta ve hasta yakınlarının polikliniklerde meydana getirdiği yoğunluk zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Koridorlardaki kalabalıklardan dolayı vatandaşların yanı sıra görevlilerin de rahat hareket edemedikleri gözlenirken, bazı vatandaşların koridor yerine hastane bahçesinde ve çevresinde beklemeyi tercih ettiği gözlendi.

Devlet Hastanesine yaşanan yoğunluğun gerekçeleri arasında ise il genelinden tedavi olmaya gelen hastaların yanı sıra ilçelerden ve bağlı köylerden gelen hastalardan kaynaklandığı bildirildi. 7o dolayında uzman hekimin görev yaptığı Devlet Hastanesinde her gün 37 polikliniğin aktif olduğu ve günde bin 500 ile 2 bin hastanın muayene edildiği belirtildi. Hastanede yaşanan yoğunluğa rağmen hizmette kusur etmeyen ve vatandaşların tedavi olmaları için tüm olanaklarını seferber eden Devlet Hastanesi yetkilileri sağlık hizmetinden vatandaşların en iyi şartlarda istifade etmesi için çalışmalarını sürdürdüğü belirlendi.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri