Muş’ta 2 aylık bebeği Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne yatıran Çiftçi ailesi, bebeğe bakılmadığı ve refakatçilere de hakaret edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Bu iddialara karşılık çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Celal Özcan da, söylenenleri kabul etmediğini belirterek, hasta yakınları tarafından tehdit edildiğini vurguladı.

Önceki gün 2 aylık çocuğunu alarak Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne giden Çiftçi ailesi, çocuklarına bakılmadığı gerekçesi ile hastaneden ayrıldı. 2 aylık Yusuf bebeğe bakılmadığını iddia eden baba Yavuz Çiftçi, yetkililerin konuya el uzatmasını istedi.

Baba Çiftçi, “Çocuğumu hastaneye götürdüm, fakat kimse bakmadı. Bende valiliğe şikâyet etmek için gittim. Vali beyle görüşemedim. Konuyu Vali yardımcısına anlattım. Vali Yardımcısı da beni İl Sağlık Müdürü Kenan Akpolat’ın yanına gönderdi. Konuyu Sağlık Müdürü’ne anlattım. Hastane başhekimi de yanımıza geldi. Bir yanlışlık olduğunu fakat olayın düzeltileceğini, hastaneye tekrar gelip tedavi olabileceğimizi bana söylediler. Çocuğumun doktoru çocuk hastalıkları uzmanı Celal Özcan, söylenenlere kulak bile asmadı. Şikâyet ettiğimizi sanarak bizimle hiç ilgilenmedi. Çocuğumun hastalığına duyarsız kaldı” şeklinde konuştu.

Başhekimin kendileri ile ilgilenmelerinin ardından, çocuğun tekrar hastaneye yatırıldığını anlatan Çiftçi, alınan kan örnekleri ile ilgilenecek kimse bulamadığını kaydetti. Çocuğuna yatış kararı verdikleri halde bir gün boyunca oda bulamadıklarını ve çocuğunun yatağının hazırlanmadığını ifade eden Çiftçi, ayrıca eşinin de tedavi gördüğünü hasta olan eşinin bir gün boyunca sandalyede oturduğunu belirtti.

Çocuğa verilen serumun bir gün boyunca açılmadığını iddia eden baba Yavuz Çiftçi, kendileri ile ilgilenilmediği gerekçesi ile çocuğu ve eşini alarak hastaneden ayrıldığını söyledi.

Bu iddialara karşılık çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Celal Özcan, söylenenleri kabul etmediğini, hatta hasta yakınları tarafından tehdit edildiğini ifade etti.

“Ben ailesine hakarette bulunmadım diyen” Özcan, “Vizite için bebeğin halasının dışarı çıkmasını istedim. O da o sırada kızdı bana; (Ben başhekimden izin almışım sen kimsin de beni çıkaryorsun. Sen doktor olmuşsun ama adam olamamışsın) şeklinde hakaretlerde bulundu.” diye konuştu.

Serumun bir gün takılı kalmasının ailenin kendi isteğinden kaynaklandığını belirten Özcan, aile için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da sözlerine ekledi.