Geçtiğimiz yıl yapılan Muş Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin tavanlarının bir yıl gibi kısa sürede dökülmesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Büyük umutlarla yapılan ve vatandaşlardan büyük beğeni toplayan Muş Devlet Hastanesi acil servisi dökülmeye başladı. Yaklaşık bir yıl önce 784 bin YTL’ye mal edilen ve kapasitesi yüzde 100 arttırılan acil servisin kısa süre içerisinde asma tavanları döküldü. İlk yapıldığı zamanlar vatandaşlardan büyük beğeni toplayan ve herkesi sevindiren acil servisin tavanının döküldüğünü gören vatandaşlar buna tepki gösterdiler.

Bir yıl önce yapılan bir yapının bu kadar kısa sürede dökülmesine anlam veremediklerini vurgulayan vatandaşlar; “Acil servis yaklaşık bir yıl önce yapıldı ve ilk faaliyete girdiği zaman çok sevinmiştik. Gerçekten çok güzel yapılmıştı, üniversite hastanelerinin birçoğunda dahi bu şekilde acil servis yok. Ama aradan bir yıl geçtikten sonra acil servis dökülmeye başladı. Asma tavan günbegün dökülüyor. Ayrıca tavandan acil servisin ortasına su damlıyor. Temizlik elemanları tarafından su damlalarının önüne çöp bidonu bırakılmış. Bir acil servisin bu kadar kısa sürede dökülmesine anlam veremiyoruz, ya bakımsızlıktan böyle olmuş ya da ilk yapıldığı zaman yanlış yapılmış. Bu sorunların bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Hastanelerin en çok göz önünde olan yerleri acil servislerdir, buraya onca emek ve para harcandı, yazık bunlara” şeklinde konuştular.

 Topkan Haber Ajansı