Malazgirt ilçesinin Gülkoru beldesindeki ilköğretim okulunun önünde bulunan foseptik çukuru ile kapağı sürekli açık halde bulunan elektrik panosu öğrenciler için büyük tehlike oluşturuyor.

Gülkoru İlköğretim Okulu’nda eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrenciler, üzeri sıra ile kapatılan foseptik çukurunun ve kapağı açık olan elektrik panosunun tehdidi altında. Okulun bahçesinde olan kanalizasyon çukurunun üzeri sıra ile kapatılırken, veliler çukura her an bir öğrencinin düşmesinden korkuyorlar. Veliler elektrik panosunun kapağının da bozuk olduğunu ve yapılan bütün uyarılara rağmen kapağın bir türlü onarılmadığını söylediler.

Malazgirt-Ağrı yolu üzerinde bulunan okulda eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerin trafik kazalarının da tehdidi altında olduğunu söyleyen veliler, okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin kazalar ile burun buruna geldiklerini söylediler. Yol güzergahında sadece bir trafik levhasının yetersiz geldiğini dile getiren veliler, yetkililerin bir an evvel sorunlara çözüm bulmasını istediler. Okuldaki sorunların çözülmesi gerektiğini söyleyen veliler, “Su olmamasından dolayı çocuklarımız okul tuvaletini kullanamıyorlar. Zaten tuvaletler pislik içerisinde. Okul bahçesindeki foseptik çukurunun kapağı ise yok ve çukurun üzeri sıra ile kapatılmaya çalışılmış. Birinin o çukura düşmesinden çok korkuyoruz. En önemli sorun ise okulun elektrik panosu. Panonun kapağı bozuk ve çocuklar tehlikenin farkında olmayabilirler. Orası çocuklar için büyük tehlike arz ediyor. Yetkilileri defalarca uyarmamıza rağmen bir çözüm getirilmedi. Birilerinin canı yanmadan bu sorunların önüne geçilsin. Burası eğitim yuvası ama adeta tehlike çemberine dönmüş” şeklinde konuştular. NULL