Muş Havaalanı’nda sürdürülen pist onarım çalışmalarının uzaması ve açılışın gecikmesine tepki gösteren Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Talip Devrim, sahipsizlikten kaynaklanan bu durum karşısında siyasetçileri diyalog içerisinde çalışmaya davet etti.

Makamında İHA muhabirine açıklamalarda bulunan MTSO Başkanı Talip Devrim, kenar ışıklarının gümrüğe takılmasından dolayı havaalanının açılışının bir ay ertelenmesinde tek sorumlusunun siyasetçiler olduğunu söyledi. Siyasetçileri sert bir dille eleştirerek, Muş’a sahip çıkılması gerektiğini savunan Devrim, havaalanının ilin ekonomisine yön veren bir kurum olduğunu kaydetti.

Havaalanından Bingöl ve Bitlis illeri ile bunlara bağlı ilçelerin de faydalandığını ve gecikmenin savunulacak hiçbir yanının olmadığını ifade eden Devrim, “Muş Havaalanı açılışı sahipsizlikten dolayı bir ay ertelendi. Yaz mevsiminin başında beri pist onarımı sebebiyle uçuşlar yedek pistten yapılmaktadır. Pistin onarımının tamamlanarak açılması kenar ışıklarının gümrüğe takılması sebebiyle gecikmiş. Kenar ışıklarını neden zamanında gümrükten çıkarmadık, gümrüğe gelmiş bir ışık niye bekletiliyor? Peki, siyasetçinin görevi nedir? Muş havaalanına sahip çıkmıyorlarsa, Alparslan Barajı’na, Alparslan Üniversitesi’ne sahip çıkmıyorlarsa onların görevi nedir? “Benim adım tüccar olsun kar bana haram olsun” düşüncesi güdüyorlarsa olmaz. Ben bir oda başkanı olarak her yere ulaşıyorum da, onlar milletvekili olarak nasıl ulaşamıyorlar” dedi.

Siyasetçileri bütün kurumlarla diyalog içerisinde çalışmaya davet eden Devrim, “Milletvekili arkadaşlarımız her kurumla diyalog içerisinde çalışmalıdır. Hiç kimse kendi başına bir şey yapamaz. Bürokrasi, sivil toplum örgütleri, köy muhtarı, mahalle muhtarı , il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile diyalog içerisinde olmalılar. Eğer Muş’un gelişmesini istiyorlarsa mutlaka diyalog içerisinde olmaları şarttır. Birbirimizi sevmedikçe, bir yere varamayız” şeklinde konuştu. NULL