Muş’un Malazgirt Alparslan Kız YİBO öğrencileri tarafından sahnelenen tiyatro gösterimi protokolden ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Okulun yeni yapılan konferans salonunda sahnelenen oyun, Malazgirt Kaymakamı Bilal Yavaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Güven Öngören, İlçe Emniyet Müdürü Tevfik Güreşçi, Milli Eğitim Müdürü Salih Subaşı, hakim ve savcıların yanı sıra kurum amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar tarafından izlendi. Tiyatro gösterisinde rol alan kız öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde çalıştıkları tiyatro gösterisinde sergiledikleri performansla seyircilerin takdirini kazandılar. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve büyük çoğunluğu köylerden toplanarak eğitime kazandırılan öğrencilerin tiyatro bile görmeden, sergiledikleri performans dikkatlerden kaçmadı.
Öğretmen ve öğrencilere sergiledikleri oyun için teşekkür eden Alparslan Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Erdal Bozkurt, “Öğrencilerimizin birçoğu tiyatro salonu bile görmeden böyle bir işe girişerek, özgüvenlerini ortaya koydular. Kalabalık bir tiyatro topluluğu oluşturan öğrencilerimizin yaptığı gösteriler bizleri gururlandırdı” dedi.
Kız öğrencilerden oluşan tiyatro topluluğunun Malazgirt’te bir ilk olduğunu ve bundan böyle de bu öğrencilerin daha profesyonel tiyatrolar hazırlayacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Salih Subaşı ise, “Köylerden gelen kız öğrencilerimizin böylesine güzel bir gösteri hazırlaması bizleri gururlandırdı. Daha düne kadar ilçemizde kız öğrenciler okullara gönderilmezken, bugün kız öğrencilerimiz tiyatro ekibi kurarak gösteri yapabilmektedirler. Bu da kızlarımızın eğitim ve öğretime tamamen yapıldığının bir göstergesidir” diye konuştu.
 Muş`un Sesi Gazetesi