Malazgirt İlçe Belediye Başkanı Tahir Kahramaner, su faizlerine yüzde 80 af getirildiğini söyledi. Malazgirt Belediyesi’nde meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Tahir Kahramaner başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda su faizlerinin affedilmesi gündeme geldi. Başkan Tahir Kahramaner’in su faizlerinin yüzde 80’inin affedilmesi ile ilgili meclis üyelerine getirdiği teklif oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan faiz affı sonucu su tahsilatında artış beklediklerini ifade eden Başkan Kahramaner, “Faizlerin affedilmesi halinde bu paranın büyük miktarının tahsil edileceğini düşünüyorum. Zaten borçlu bir belediyeyiz, bir de su parası tahsil edemediğimiz zaman kıpırdayamaz hale geliyoruz. Tahsil edilecek su paraları belediyemize nefes aldıracak. Yapılacak tahsilat sonucu elimize geçecek para ile ilçemizin eksiklerini gidereceğiz” dedi.

Kahramaner; “Vatandaşlarımız belediyenin daha iyi hizmet etmesini istiyorsa borçlarını ödemelidirler. Ödenen paralar vatandaşa hizmet olarak dönüyor, kimsenin kesesini doldurmuyor. Bu yüzden vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
 Topkan Haber Ajansı