Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, okulların yaz tatilinde olması sebebiyle inşaat ve onarım çalışmalarının devam ettiğini ve hedeflerinin eğitim-öğretim yılı başlamadan tüm hazırlıkların tamamlanması yönünde olduğunu söyledi.

Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, il genelinde çok sayıda okulda onarım çalışmasının sürdüğünü ve yeni okulların yapımının devam ettiğini belirterek, eğitim ve öğretim yılı öncesinde tüm çalışmaların tamamlanması için çaba gösterdiklerini kaydetti. Yaz tatilinin eğitim alanında alt yapı hazırlanması için önemli bir dönem olduğunu ve bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Biz bu yıl Mayıs ayından itibaren çalışmalarımıza başladık. Amacımız tatil döneminde tüm işleri bitirip okulların açıldığı dönemde öğrencilerimizi daha iyi mekanlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerini sağlamak. Şu ana kadar herhangi bir aksaklık yok. Yaptığımız planlamalara göre eğitim ve öğretim yılı başladığı zaman tümü okullarımız hazır olacak. Şu anda herhangi bir sıkıntı olmamakla beraber çalışmalar hızla sürdürülmektedir” dedi.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yatırım programı dışında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaların da olacağını kaydeden Bayraktar, “Geçen yıl yapılan güçlendirme çalışmaları sebebiyle bazı okullardaki öğrencileri geçici olarak başka okullara kaydırdık ve çalışmaların tamamlanması ile öğrenciler yeniden kendi okullarında ders başı yaptılar. Bu yıl böyle bir gecikme yaşanmayacak. Yani güçlendirme çalışması geçen yıl ki gibi çok değil. Sadece iki okulumuzda, Anadolu Öğretmen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’nde güçlendirme çalışması yapılacak. Bu da tamamen bakanlığın programı içerisinde. Ama biz eğitim ve öğretim yılına tam anlamı ile hazırlanıp tüm işlerimizi tamamlayarak girmeyi planlıyoruz. Şuana kadar planlarımızda herhangi bir sapma bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.
 Topkan Haber Ajansı