Muş’un Malazgirt ilçesi Belediye Başkanı Tahir Kahramaner, ilçenin modern bir görünüme kavuşması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Malazgirt Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın etrafında düzenleme çalışması başlatıldı. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Tahir Kahramaner, belediyenin kısıtlı imkanlarına rağmen çalışmalarını sürdüreceklerini ve kısıtlı bütçeyi bahane etmeyeceklerini söyledi. İmkanlar ölçüsünde çalıştıklarını ve bir yandan da proje ürettiklerini söyleyen Başkan Tahir Kahramaner, amaçlarının Malazgirt’e hizmet etmek olduğunu ve belediye olarak görevlerinin bilincinde olduklarını belirtti.

Yapılacak çalışma ile Atatürk Anıtı’nın bulunduğu kavşağı modern bir görünüme kavuşturacaklarını vurgulayan Başkan Kahramaner; “Yapılacak yeni düzenlenme ile Atatürk Anıtı’nın bulunduğu kavşağı modern bir görünüme kavuşturacağız. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı kavşağında düzenleme yapacağız. Burası ilçemiz için önemli ve her zaman göz önünde olan bir yer. Onun için burayı kısa sürede modern bir görünüme kavuşturacağız. Belediyenin tüm kısıtlı imkanlarına rağmen çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kısıtlı bütçeyi mazeret göstermeyeceğiz. Biz de bütçe olanaklarına göre hizmet edeceğiz. Bütçemiz hangi hizmeti yapmamıza olanak sağlarsa onu yaparız. Bütçenin dışına aşıp hizmeti yarım bırakmaktansa başlamamayı yeğleriz. Bunun yanında proje çalışmalarımız da sürüyor. Projeler ile yeni kaynaklar bulacağız ve yeni hizmetler yapacağız” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı