Malazgirt`te köy yollarını açan greyderin kayarak yoldan çıkıp ahıra yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 4 büyük baş hayvan telef oldu. Edinilen bilgilere göre, olay önceki gece saat 21.30 sıralarında Malazgirt İlçesi’nin Fenek Köyü’nde meydana geldi.

İl Özel İdaresi’ne ait Abdulcebbar Talay idaresindeki greyder, Fenek Köyü’nün yolunu açtığı sırada yolun yokuş olması sebebiyle kayarak yoldan çıktı. Yolun alt kısmında bulunan Halil Tunç isimli vatandaşın ahırına giren greyder, 7 büyükbaş hayvandan 4’ünün telef olmasına sebep oldu. Yaşanan kaza sebebi ile oldukça mağdur olduğunu ve yaklaşık 12 bin YTL zararının olduğu kaydeden Halil Tunç isimli vatandaş, zararının karşılanması için yetkililerden yardım istedi.

Kazanın ucuz atlatıldığını kaydeden Halil Tunç, “Ahırımın bitişiğinde benim evim bulunmaktadır. Eğer greyder ahırın yerine benim evimin üzerine gelseydi, 8 çocuğum ve eşimle birlikte toplam 10 kişinin bulunduğu evden sağ çıkmamız mümkün olmazdı” dedi. Greyder şoförü Abdülcebbar Talay ise, Haydarkom Mezrası yolunu açmak için yokuş yukarı çıkıyorken aracın stop ettiğini belirterek, “Daha sonra greyderim geriye doğru hızla kaydı. Yaklaşık 20 metre kaydıktan sonra aşağıda bulunan ahırdan içeri aracımla birlikte girdim. Kazanın şokunu halen üstümden atamadım. Neyse ki eve değil de ahırdan içeri girdim. Ev olsaydı, can kaybına yol açabilirdim. Bunun olmaması benim için bir teselli” diye konuştu. Greyderin kurtarma çalışmalarına İlçe Özel İdare Müdürü Şehmuz Türeli, İl Genel Meclisi Üyesi Celal Öztürk, Beşdam Jandarma Karakolu’nda görev yapan erler ve erbaşlar ile köylüler katıldı.

 NULL