Malazgirt Emniyet Müdürlüğünün önceki gece yaptığı Huzur 49 operasyonu ile ilçede geniş çaplı bir güvenlik yoklaması yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü’nün belirli aralıklarla yaptığı Huzur 49 operasyonları devam ediyor.
Muş’un Malazgirt ilçesinde önceki gece saat 19.30 ile 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Huzur 49 operasyonunda ilçede adeta kuş uçurtulmayarak kontrol çalışması yapıldı. Malazgirt Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, Patnos ve Bulanık yolu çıkışlarında yapılan yol uygulamasında, trafik ve kimlik sorgulaması yapıldı. Trafik kontrollerinde, eksik işlemleri bulunan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücüler hakkında cezai işlem uygulanırken, muayenesi geçmiş araçlar bağlanarak emniyet garajına çekildi.
İlçe merkezindeki kahvehanelerde de kimlik uygulaması yapan emniyet güçleri, bu tür operasyonların vatandaşın huzuru için gerçekleştirildiğini ve polisin asli görevinin ilçe halkına rahat ve huzurlu bir ortam hazırlamak olduğunu belirttiler.
Emniyet güçleri, bu tür kontrollerin bundan böyle daha sık gerçekleştirileceğini ve ilçede huzurlu bir ortam sağlamak için, kanun çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini kaydettiler.
 Muş`un Sesi Gazetesi