Malazgirt ilçesinde bulunan tarihi Hatun Köprüsü, yıllara meydan okurcasına tarihin izlerini yansıtırken görenleri kendine hayran bırakıyor. Muş-Malazgirt Karayolu üzerindeki Şekerik Deresi üzerinde bulunan ve tek sütundan oluşan tarihi Hatun Köprüsü’nün ihtişamı görenleri büyülüyor.

Malazgirt ilçesinin girişinde bulunan tarihi Hatun Köprüsü’nün yıllara meydan okurcasına dimdik ve ihtişamlı bir şekilde ayakta kalması görenleri bülüyor. Tük sütundan oluşan tarihi köprü güzel bir görüntü sergiliyor.

Yıllar önce yapılan ve şimdiki yolun bağlantısını sağlayan köprünün yanında adeta görünmeyen Hatun Köprüsü’nün ihtişamı ve görkemi de gizleniyor. Selçuklular’ın son döneminde yapıldığı sanılan Hatun Köprüsü’nün yanındaki köprünün doğru yere kurulmadığını söyleyen vatandaşlar, “Yeni yapılan köprü daha büyük ve geniş olduğu için tarihi köprüyü kapattı. Tarihi köprü dereye inilmeyinceye kadar görünmüyor. Keşke yeni köprü biraz daha eski köprüden uzak yapılsaydı ve yoldan geçen herkes tarihi köprünün ihtişamını görebilseydi” diye konuştular.

 Muşun Sesi Gazetesi