Yardıma muhtaç vatandaşlardan yardımını esirgemeyen Kızılay Muş Şube Başkanlığı, Özel İlk Yeni Umut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren çocuklara tekerlekli sandalye dağıttı.

Kızılay Muş Şube Başkanlığı, Özel İlk Yeni Umut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimleri sürdürülen öğrencilere tekerlekli sandalye yardımında bulundu.
Kızılay Muş Şube Başkanlığı’nın engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımları sürüyor. Engelli vatandaşlara yaptığı yardımları sürdüren Kızılay Muş Şube Başkanlığı, tekerlekli sandalye dağıtımlarını hızlandırdı. Tekerlekli sandalye için yardım talebinde bulunan vatandaşlara yapılan yardımların yanı sıra şimdi de rehalabitasyon merkezindeki öğrencilere yardım elini uzatan Kızılay, engelli çocukların ve ailelerinin yüzlerini güldürdü.
Tekerlekli sandalye yardımlarının süreklilik arz ettiğini belirten Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, “Kızılay olarak her zaman için yardıma muhtaç olan vatandaşın yanında olmaya devam ediyoruz. Genellikle afetlerde akla gelen Kızılay, normal zamanlarda da yaptığı yardımlarla yardıma muhtaç vatandaşlyarın hep yanında olmuştur. Bu anlayış ile engelli vatandaşlarımıza yaptığımız tekerlekli sandalye yardımları çerçevesinde rehabilitasyon merkezinde de bulunan çocuklarımıza yardım eli uzattık. Bu çocuklarımıza Kızılay Genel Merkezi’nin gönderdiği tekerlekli sandalyeleri teslim ediyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin sevinçlerini görmek bizleri oldukça mutlu etmektedir” dedi.
Özel İlk Yeni Umut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Hakan Güler ise, Kızılay’ın yaptığı yardımların çok anlamlı ve önemli olduğunu vurgulayarak, “kızılay ile birlikte yürüttüğümüz çalışma sonucunda okulumuzda eğitimleri sürdürülen çocuklara tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Kızılay’a bu anlamlı yardımdan ötürü teşekkür ediyoruz. Kızılay’a yardımcı olarak her yere ulaşması için elimizden gelen tüm çabayı gösterme çabasındayız. Bu anlayış ile engelli çocukların toplu halde bulunduğu rehabilatsyon merkezimizdeki çocuklara tekerlekli sandalye yardımı yapılması çok güzel bir çalışma olmuştur” şeklinde konuştu.
 Muşun Sesi Gazetesi