Malazgirt Öğretmenevinin konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Kırlı ile İlçe Milli eğitim Müdürü Vedat Kaya ve ilçe merkez ile köy okullarının idarecileri katıldı. Kaymakam Kırlı, yeni eğitim öğretim yılının tüm Türkiyemize hayırlı olsun temennisinde bulunarak, Yeni eğitim öğretim yılına girmiş bulunmaktayız. Bu yıl geçen yıla oranla siz değerli müdürlerimden daha çok başarı bekliyorum. Geçen yıl eğitim öğretim yılında tüm okullarımızı yakından gözlemleme fırsatı buldum. Bu yılda sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Özellikle yatılı okullarımızda öğrenim gören çocuklarımızla yakından ilgilenmenizi istiyorum. Bu çocuklarımızın belletmen öğretmenlerine çok iş düşüyor. Belletmen öğretmenler okullarında özellikle yatılı kalan tüm öğrencilerle yakından ilgilenmeleri gerekiyor. Öğrencilerin okul saatleri dışında bile takip etmeyi unutmayım. Bu çocukları, aileleri bizlere emanet ediyor. Bizlerde kendi çocuklarımız gibi sahip çıkmalıyız dedi.

Okullarda ve okul dışındaki bakkallar da el altında satılan zararlı ve yasak maddelere dikkat edilmesini isteyen Kırlı, Değerli müdürlerim, okul içi kantinlerinde çalışanlar sizlerin denetiminde olması lazım. Bu çalışanların tümünü tanımanız ve iyice araştırmanız lazım. Ben kesinlikle okul kantinlerinin sıkı bir denetimden geçmesinden yanayım. Çok şükür ilçemizde zararlı ve yasaklı maddeleri satan kantin duymadım, bundan sonrada duymak istemiyorum. O yüzden kantinlerde satış yapanlar ve içerisinde bulunan malları çok yakından inceleme yapmanızı istiyorum. Şayet sizler yapamazsanız o zaman kaymakamlık makamına yazı ile bildirin biz gerekenleri yaparız ifadelerini kullandı.

Pansiyonlu okullarda öğrencilere şartnamede yazılı olan kaliteli şeylerin yedirilmesini de isteyen Kırlı, Pansiyonlu okullarımız ihalelerini yaparken kesinlikle mevzuatlar içerisinde hareket etsinler. Bu benim adamım şu bunun adamım demeyim. Bu okullarımıza gelen paralar unutulmasın ki dul ve yetimin parasıdır. Bu paraları harcarken çok dikkatli olunması gerekiyor. Yapacağınız ihaleler açık ve şeffaf olmalıdır. Ürünler teslim alınırken şartnamede belirtilen ürünlerin olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz ifadelerini kullandı.

Kaymakamlık kapısının her zaman öğretmenlere açık olduğunu ifade eden Kırlı, yeni eğitim öğretim yılının tüm Türkiyeye hayırlı olmasını diledi.

 

Muş Manşet Gazetesi