Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan Yaz Kuran Kursları’na katılacak din görevlilerine yönelik Muş’un Malazgirt ilçesinde eğitim semineri verildi.

Selçuklu Mahallesi Babusselam Cami’inde 5 gün süren seminerde din görevlilerine Görsel İşitsel Materyal Seti DVD destekli bilgi verildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan Formatör Öğretici Seyfettin Ataman, Yaz Kuran Kurslarının önemine ve vatandaşlara kazandıracağı değerlere değindi. Ataman; “Yaz Kuran Kursları sayesinde çocuklar camiye alışıyorlar ve kurstan sonra da camiye gidip gelmeleri çocuklarda alışkanlık haline gelmektedir. Halkımızın daha çok Yaz Kuran Kurslarına ilgi göstermesini bekliyoruz” dedi.

İlçe Müftülüğü Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Formatör Öğretici Sinan Keklik ise müftülük personellerine Yaz Kuran Kurslarının planladığı gibi gerçekleştirilmesi, etkin ve verimli bir şekilde derslerin nasıl işlenmesi gerektiği, ders planlarının nasıl olması gerektiği konusunda Görsel İşitsel Materyal Seti DVD destekli bilgi verirken, bu seminerin personelleri bilinçlendirme ve Yaz Kuran Kurslarına hazırlanma konusunda çok önemli bir motivasyon ve etkili bir çalışma olduğunu kaydetti. Topkan Haber Ajansı