Skip to main content

Tiyatro yönetmeni Aykan ödüllendirildi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfının İstanbul’da düzenlediği “Muşlular Gecesi” dev organizasyonda tek başına stendap gösterisiyle sahne alan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tiyatro Kulübü Yönetmeni ve Muş Gençliği Kültür Turizm ve Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Fırat Aykan, hiçbir karşılık beklemeden sahne alması ödüllendirildi.

İstanbul Florya’da, Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı tarafından düzenlenen gecede gurbetçi Muşlular bir araya geldi. Her yıl çeşitli faaliyet ve etkinliklerle gurbetçi Muşluları bir araya getiren Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı, bu yıl ise dev bir organizasyon düzenledi. İstanbul’da bir araya gelen gurbetçiler yalnız bırakılmadı. Düzenlenen geceye Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Muşlu Bayburt Valisi Kerem Al, eski Muş Valisi İbrahim Özçimen, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Ak Parti Muş Milletvekilleri Seracettin Karayağız, Dr. Medeni Yılmaz, Muşlu İstanbul Ak Parti Milletvekilleri Canan Kalsın, Erdal Bahçıvan, Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Başkanı Mehmet Zihni Kalsın ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Düzenlenen dev organizasyonla bir araya gelen Muşluların hasret gidermesiyle başlayan gecede sahne alan Muşlu müzisyen ve sanatçılar Faruk Tuncer, Cihat Kotan, Başak Kar, Muş’lu Eminem ve Özcan Çelik’in geceye renk kattılar.

AYKAN, “TEK BAŞINA SAHNE ALDI VE ÖDÜLLENDİRİLDİ” 

İstanbul’da gurbetçi Muşluları bir araya getiren Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı gecesinin sunumunu ve tek başına stendap gösterileriyle geceye ayrı bir renk katan Muşlu tiyatro yönetmeni Fırat Aykan, hiçbir karşılık beklemeden sahne alması Vakıf Başkanı Mehmet Zihni Kalsın tarafından plaketle ödüllendirildi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tiyatro Kulübü Yönetmeni ve Muş Gençliği Kültür Turizm ve Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Fırat Aykan, Muş’lu tiyatrocu olarak tek başına stendap gösterisiyle sahnede yer aldı. 1993–2005 yılları arasında Muş’ta tiyatroyu yeniden şahlandıran ve birçok gencin tiyatroyla buluşmasını sağlayan Fırat Aykan, İstanbul Muşlular Vakfı tarafından organize edilen “Muşlular Gecesinde” tek başına stendap gösterisiyle sahne alarak gurbetçileri güldürmekten kırdı geçti. “Memleketimle ilgile ne zaman görev düşerse başımla beraber ben beklentisi varım” diye belirten Fırat Aykan, her şeyin maddiyat olmadığını söyledi. Bir Muşlu olarak her zaman gurur duyduğunu ve Muş için ne görev olursa memnuniyetle her zaman hazır olduğunu belirten Aykan, herkesin üstüne düşen görevi yapması ve bunun bilincinde olması gerektiğini ifade etti. Aykan, yaptığı değerlendirmesinde “gecenin açılış konuşmasından kendi gösterimin devamı artı programın kapanışını da ben yaptım. İnsanların ağladığını yani gülmekten gözlerinin yaşardığını görmek beni de mutlu etti. Benim içinde gece oldukça keyifliydi. Gece sonunda veda edilirken insanların yani Muşlu ablalarımız kızlarının ve erkek, yaşlısının beni samimiyetle kucaklaması, bağırlarına basması her şeye değerdi. Çünkü hiçbir karşılık beklemeden gönülden gelen bir sevgiyle karşıladılar beni. Varto ilçemizin ayrı iki derneğinin gecesi için de ayrı davetler aldım. Büyük bir problem çıkmazsa katılacağım. Her zaman dediğim gibi mevzu Muş olunca ben tutuluyorum kilitleniyorum para ikinci sırada kalıyor. Ayrıca Bir Muşlu olarak Muş’u dışarıda temsil etmek kadar onur ve gurur verici bir şey olamaz. Çünkü biz kendi ilimizi, insanımızı ve memleketimizi çok seviyoruz. Bizlere düşen bütün görevler için hazırız. İster fedakârlık olsun isterse emir olsun biz kendi memleketimiz için başımızla hazırız” dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri