Muş Kültür Sanat Merkezi tiyatro grubu TİYATRO DURaMA, uzun bir süredir hazırlandığı BİNA adlı oyunla izleyici önüne çıkıyor. Tiyatro grubu adına açıklama yapan Genel Koordinatör Kasım Sığınç; “Muş Kültür Sanat Merkezi, ilimizin sanatsal faaliyetlerine katkıda bulunabilmenin sevincini yaşıyor. Drama alanında yetenekli ve tecrübeli arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmaların bir ürüne kavuşması ve bunu halkımızla paylaşabilmemiz bizim için oldukça anlamlı” diye konuştu.

Oyun hakkında iddialı konuşan Sığınç; “Ekibimiz 10 kişiden oluşuyor ve gerçekten işinin hakkını veren hepsi daha önce tiyatro tecrübesinde bulunmuş arkadaşlarımız bunlar. Şimdiden Tatvan ve Erzincan’dan davet alan Tiyatro DURaMA bundan sonra da ürün vermeye devam edecek ve ilimize büyük katkıları olacak bir tiyatro grubudur.” dedi.

Cumhuriyet Gazetesinde karikatürler çizen Behiç AK’ın yazdığı BİNA adlı oyun, günümüz dünyasında yanlış giden herşeye dönük kara bir mizah örneği olarak eleştiri özelliği taşıyor. BİNA Oyunu, 20 Mayısta ve 26 Mayısta Bitlis yolu üzerinde bulunan Muş Kültür Merkezi’nin çok amaçlı salonunda sergilenecek.

 NULL