Ünlü sinema sanatçısı Müjde Ar’ın tiyatrocu kardeşi Mehtap Ar, tiyatro grubu ile birlikte Muş’a geldi. Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Arkadaş’ isimli oyun, Muş’lu öğrencilerle buluştu. Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla bu yılki Anadolu turnesini başlatan ve 1,5 milyon çocuğa ulaşmayı hedefleyen Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, Muş’taki öğrencilerle bir araya geldi. Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenen oyuna öğrenciler büyük ilgi gösterirken, oyuncuların yüksek performansı da alkış topladı.

Turne hakkında açıklama yapan Mehtap Ar, hedeflerinin bölgedeki YİBO öğrencilerini tiyatro ile buluşturmak olduğunu söyledi. Muş’ta 2 bin 500’e yakın çocuğa tiyatro izlettiklerini söyleyen Ar; “Sabancı Vakfı sayesinde geçen yıl, Mardin, Urfa, Batman, Diyarbakır, Kars ve ilçelerini dolaştık. Bu yıl da Malatya, Kahramanmaraş, Nevşehir, Bolu, Van, Hakkari, Yüksekova, Tatvan, Bitlis ve Muş’tayız. Yarın (bugün) da Ağrı ve Patnos’a geçeceğiz. Oradan Tunceli, Erzincan ve Elazığ’a geçeceğiz. Burada önemli olan gittiğimiz illerde YİBO’larda oynamayı tercih ediyoruz. Çünkü onlar köy çocukları, onların daha çok daha fazla ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Her ilde günde dört oyun sahneliyoruz. Aşağı yukarı Muş’ta da 2 bin 500’e yakın çocuğa tiyatro izleteceğiz. Yarın (bugün) da sabah iki oyun var ve ondan sonra Ağrı’nın Patnos ilçesine geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Mehtap Ar Tiyatro grubu ekibi bugün de yapacağı tiyatro gösteriminin ardından Ağrı’nın Patnos ilçesine geçecek. Topkan Haber Ajansı