Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “7 İlçe 7 Renk Dört Mevsim Kocaeli” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan fotoğraf sergisi Türkiye turunu sürdürüyor.

“7 İlçe 7 Renk Dört Mevsim Kocaeli” konulu fotoğraf sergisi Samsun, Erzurum’un ve Diyarbakır’ın ardından ilimize konuk oldu. Sergi, dün saat 10’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Vali Erdoğan Bektaş ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Protokol Müdürü Yüksel Özdemir tarafından açıldı.

“7 İlçe 7 Renk Dört Mevsim Kocaeli” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Vali Erdoğan Bektaş; “Burada akademik bir faaliyet yürütülüyor. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızda gelecekler. Her ne kadar siyasi bir program olsa da netice itibari ile bir eğitim faaliyeti yapılacaktır. Bu çerçevede Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin çeşitli illerde açmış olduğu fotoğraf sergilerinden bir tanesini de ilimizde açmak istemeleri beni çok mutlu etti. Bu tip kültürel etkinlikler şehre ayrı bir tat ayrı bir lezzet katıyor. Ben ilimizdeki tüm vatandaşlarımızı bu sergiyi görmeye, gezmeye davet ediyor ve tip etkinliklerin devamını diliyorum” diye konuştu.

63 eserden oluşan serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Protokol Müdürü Yüksel Özdemir; “her kentin kendine has zenginlikleri olduğunu söyledi. Kocaeli’nin bugüne kadar sanayi kenti kimliği ile tanındığını ancak “Bu sergi de vizyon değişikliğinin en büyük kanıtı oldu” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş sergiyi gezerek, fotoğrafların çekildiği yerlerle ilgili bilgi aldı.

Kocaeli’nin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak, doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirilen ve fotoğraf yarışmasında ödül alan 63 eser İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonunda Pazar gününe kadar gezilip, görülebilecek.

 Muşun Sesi Gazetesi