Grup Gasparyan adlı müzikal tiyatro grubu tarafından ‘Mizansen’, ‘Köyden İndim Şehre’, ‘Asker Oğlum’ ve ‘Kötü Şaka’ adlı oyunlar ile folklor gösterileri vatandaşlardan ilgi gördü. Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü münasebetiyle tiyatro gösterisi düzenlendi. Grup Gasparyan tarafından Onur Sinemasında düzenlenen tiyatroya davet edilen protokol üyelerinden sadece Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede katıldı. Gençlerden büyük bir ilgi gören ve beş perde halinde sunulan tiyatro şöleninde Mizansen, Köyden indim şehre, Asker oğlum ve Kötü şaka isimli oyunlar sergilenirken, son olarak da folklor gösterisi ile gece sona erdi.

Grup Gasparyan’ın kurucusu olan Elif Çetinbaş, protokol üyelerinin davet edilmesine rağmen izlemeye gelmemesinden dolayı üzüntülü olduklarını söyledi. Gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmaları ve ildeki sosyal ve kültürel aktiviteleri arttırmak için böyle grup kurduklarını söyleyen Elif Çetinbaş; “Bir grup arkadaşımla birlikte böyle bir grup kurduk. İldeki sosyal ve kültürel aktivitelerin yok denecek kadar az olması ve gençleri de kötü alışkanlıklardan kurtarmak için böyle bir oluşum gerçekleştirdik. Tiyatro oyununu sahneleyen oyuncuların tamamı amatör tiyatrocular. Ama profesyonel tiyatrocuları aratmadıkları için mutluyum. Bu grubumuza destek verilmesini bekliyoruz. Tiyatro şöleni için protokolün tamamına davetiye göndermemize rağmen sadece Belediye Başkanımız Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede’nin katılması bizleri üzmüştür. Protokol üyelerimiz de bizleri onurlandırıp programa katılmaları oyunculara büyük bir motivasyon oluştururdu” dedi.

Muş’ta sosyal ve kültürel aktivitelerin çok az olduğunu ifade eden Çetinbaş; “Muş’ta sosyal aktiviteler yok denecek kadar az. Biz ilk olarak Muş’un kurtuluşu için bir gece sergiledik. Bu anlamlı günde tiyatroya katılanları güldürmek istedik. Tabi bunu başardığımızı sanıyorum. İzleyicilerin tiyatrodan memnun ayrıldıkları her hallerinden belliydi. İlimizde sosyal ve kültürel aktiviteler çok az sayıda yapılmakta. Yapılan aktivitelere de destek verilmesi gerekir” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı