Ülkemizin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan ve Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu ödülüne sahip Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması 20. yılını, Türkiyenin en popüler müzik platformlarından fizy ile kutluyor. Türkiyenin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren ve Türkiyenin dünya müzik piyasasındaki temsilcisi Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın 20. yılında fizy, tüm liseli gençleri sahneye davet ediyor.

Ünlü İsimlerden Çağrı

Hayallerinin peşinden koşan gençlere ünlü isimlerden çağrı gelmeye başladı. Nükhet Duru Çalışmalarıyla her zaman fark yaratan, yakın dostum Serhat Hacıpaşalıoğlu nun en başarılı projelerinden birisi olan, Liseler Arası Müzik Yarışmasını ilgi ile takip ediyor, zaman zaman da genç müzisyenlerimizin yanında olarak, kuliste onları ziyaret ediyorum. Bu yarışma müzik sever gençler için inanılmaz büyük bir fırsat. Haydi Muşlu gençler! sözleriyle destek verdi. Keremcem ise 20 yıldır bu yarışmayı ilgi ile takip ediyorum, müzik piyasasına da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yarışmaktan korkmayın Muşlu gençler! cümleleriyle çağrıda bulundu. Serhat Hacıpaşalıoğlu da, Muş liselerinin geçen sene yarışmada olmadığının altını çizerek; Bu sene Muşlu gençleri mutlaka aramızda görmek istiyoruz dedi.

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki yaklaşık 8.000 liseye Yarışmaya katıl çağrısı yapıldı ve ülkemizin tüm liselerine açık olan yarışmanın heyecanı, şimdiden gençleri sardı. Okullarında kurdukları orkestralarla çalışmalara başlayan yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada liselerini en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak. Yarışmada, dereceye giren liseli ekipleri, cazip para ödüllerinin yanı sıra, sürpriz ödüller de bekliyor.

MUŞU HANGİ LİSELER TEMSİL EDECEK?

Elemeleri, 24-25 Mart tarihlerinde İstanbul, 31 Martta Ankara ve 7 Nisanda İzmirde yapılacak, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışmasının büyük finali ise, 22 Nisanda İstanbulda gerçekleştirilecek. Geçen yıl, yaklaşık 500 lisenin yarışmaya katıldığı ve 5.000e yakın öğrencinin genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, Muşu şimdiden hangi liselerin temsil edeceğinin heyecanı ve merakı yaşanmaya başladı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, bu yıl 20.si düzenlenen Liselerarası Müzik yarışmasını fizy ile yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Türkiyenin en beğenilen müzik platformu fizynin, milyonlarca kullanıcısıyla fizy Liselerarası Müzik Yarışmasının bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaşacağına eminim dedi.

Hayallerin gerçek olabileceğini, uluslararası müzik platformunda elde ettiği başarılar ile kanıtlayan yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu, Ülkemizde o kadar çok yetenekli genç var ki, onları yarışmamızın sahnesinde görmekten büyük heyecan duyuyor ve bu yılki performansları izlemek için sabırsızlanıyorum sözleriyle gençleri teşvik ediyor.

 

Muş Manşet Gazetesi