Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Genç Birikim Derneğinin Katkıları ile 24-26 Şubat 2017 tarihleri arasında Muşta da düzenlenecek dedi.

24-26 Şubat tarihleri arasında Muşta düzenlenecek olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yapan Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, , film festivalinde elde edilecek gelirle 3 anaokuluna oyuncak desteği sunulacağını söyledi.

Yüce açıklamasında, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bu yıl temasını İyileştiren Şeyler olarak belirledi. Türkiyenin ve dünyanın içinden geçtiği kaosa karşı iyileştiren şeyler önerecek olan! f İstanbul, seyirciyi filmlerde, müzik etkinliklerinde ve bu yıla özel sohbetlerde buluşturup birlikte şifa yolları aramaya davet edecek dedi.

Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce yaptığı açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verdi: Muşta düzenlenecek festival filmleri ile ilimizde 3 Anaokuluna oyuncak desteği katkılarını sunacağız

!F²: !F İSTANBUL 32 ŞEHİR, 42 NOKTADA AYNI ANDA

Dünyada ilk kez !f İstanbul tarafından gerçekleştirilen alternatif film dağıtım ve paylaşım projesi !f², bu yıl Adanadan Muşa, Gümrüden Lefkoşaya 42 farklı noktaya ulaşacak. Festivalin son üç günü olan 24-25-26 Şubat tarihlerinde İstanbulda gösterilecek 5 film, 32 şehir ve 42 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak. Ayrıca, Anadolunun farklı şehirlerinin toplum merkezlerinde mültecilere özel Arapça altyazılı gösterimler de yapılacak. Gösterimlerin ardından İstanbulda yönetmenlerle yapılacak söyleşiler internet üzerinden canlı yayınlanacak ve bu şehirlerdeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek. !f² kapsamında bu yıl; Koca Dünya, India in A Day/Bir Günde Hindistan, TheGiant/Dev, WindowHorses/Camdan Atlar ve Tanna gösterilecek.

 

Muş Manşet Gazetesi