Skip to main content

Yetiştirme ve destekleme kursları hazırlığı yapılıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda okul müdürleri ile Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem Yetiştirme ve Destekleme kursları hazırlık toplantısı yapıldı.

Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güler, Ali Çelik, Suat Çetin ve Lise ve Ortaokul Müdürleri katıldı.

Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak yapılan 2016-2017 Öğretim yılı 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme kursları 27 Şubat 2017 tarihinde başlayacak, 4 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Muş İline atandım, ili yeni tanımaya başladım. Okullarımızı gezmeye ve tanımaya başladım. Öğrencilerimize en verimli nasıl olabiliriz ona bakacağız, onlara yakın olacağız. Çocuklar geleceğimizdir, onları vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetiştireceğiz. Destekleme ve yetiştirme kurslarını etkin bir şekilde sürdüreceğiz, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmenin ve en güzel hizmet sunmanın çabası içerisinde olacağız dedi.

Milli Eğitim Müdürü İlci, Yaşadığımız olaylardan ders almamız gerektiğini söyleyerek, olumsuz gelişmelerden gençlerimizi korumalıyız, gelecek için nitelikli insanlar yetiştirmeli, İlimizin eğitimdeki başarısını arttırmak için bütün imkânlarımızı kullanacağız. Her öğrenci geleceğin bireyi, ferdi olarak görmeli ve değerlendirmeliyiz. Öğrencileri bilgili olarak yetiştirirken Vatan, Millet sevgisini de vererek öyle yetiştireceğiz. Gençlerimiz birer vatansever vatandaş olarak devletine, milletine faydalı vatandaşlık ruhu vermeliyiz. Toplumun fertlerini bir bütün olarak, sevgi dolu, insan niteliğinde yetiştirmeliyiz. Toplumdaki olumsuz gelişmelerin bizlerin sorumlu olduğunu unutmamalıyız. Niyetimiz hizmet olmalı, çabamız millet sevgisi olmalıdır diye konuştu.

Öğrencilere faydalı değerler yükleyerek geleceğe hazırlayacaklarını ifade eden İlci, kendi manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak topluma kazandıracağız dedi. Başarı dolu bir eğitim dönemi geçirilmesi temennisinde bulunan İlciden sonra Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güler bir konuşma yaptı.

Güler, Destekleme ve Yetiştirme kurslarının görev almak isteyin öğretmenlere gerekli duyuruları yapalım, öğretmenler mecbur kalmadıkça kendi branşlarının dışında başvuru yapmasınlar. Öğrenci sayısı 10un altında olan kurslar açılmayacak, açıldıktan sonra öğrenci sayısı düşen kurslar mutlaka kapatılsın. Destekleme ve Yetiştirme kursu komisyon oluşturduk önümüzdeki hafta bütün kursları inceleyeceğiz, yanlış başvurular varsa bunlar iptal edilecek dedi.

Toplantı okul müdürlerinin destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili karşılıklı soru ve görüş alışverişi ile devam etti.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri