Skip to main content

Eğitim Bir-Sen’den kısa film yarışması

Muş Haber Fotoğrafı

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, yarışmanın örgütlenmenin önemini anlatacak tüm kısa filmleri kapsadığını belirtti. Mahir Barışan;Eğitim-Bir-Sen sendikacılığı, sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Mehmet Akif İnanın, ‘Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası’ dizelerindeki kuşatıcılıkla yola koyulup yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk, bütün engelleri ve badireleri aşarak eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmanın yanında ülkemizdeki en büyük sendika olmayı da başarmıştır. Sendikamız kurulduğu günden bugüne kadar merkeze insanı almış; insan odaklı çalışmalarla Türkiyede sendikacılığa ivme kazandırmış; hizmet sendikacılığı kavramının içini doldurarak sendikacılıkta yeni bir çığır açmıştır. Bilimsel dergiler, kitaplar, sempozyumlar, konferanslar, araştırmalarla ülkemizin kültür dünyasına katkı sunmuş sunmaya da devam etmektedir. Bu bağlamda sendikamız kısa film yarışmasının ikincisini düzenlemektedir. Geçen sene Öğretmen temalı kısa film yarışmasıyla sendikamız, Türk sinemasına katkı sunarak kültür alanında önemli bir başarıya imza atmış yedinci sanat olan sinemanın gelişimine katkı sunmuştur dedi.

Yarışma ile örgütlenmenin ve örgütlü mücadelenin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak, görünür kılmayı amaçladıklarını belirten Barışan şunları kaydetti; İkincisini düzenleyeceğimiz yarışmanın bu yılki teması örgütlenme. Yarışma, örgütlenmenin önemini anlatacak her türden kısa filmi kapsamaktadır. ‘Örgütlenme’ temalı kısa film yarışmasında filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilir. Yarışma, örgütlenmenin, örgütlü mücadelenin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak görünür kılmayı amaçlamaktadır. Kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 15 Ocak 2016tır. Kısa film yarışmasında dereceye giren filmler, birinci 15 bin TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket, ikinci 10 bin TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket, üçüncü 5 bin TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket, jüri özel ödülü 3 bin TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket ile ödüllendirilecektir.

Mansiyon 2 bin TL, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket ile ödüllendirilecektir. Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezine (Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi Oğuzlar Mahallesi Av. Özdemir Özok Sokak 5/A Balgat/Ankara) yapılacaktır. Yarışmada dereceye giren filmler 14 Şubat 2016 tahinde Eğitim-Bir-Sen kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törenle ödüllerini alacaktır. Detayları http://www.egitimbirsenkisafilm.org adresinden takip edebilirsiniz.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri