Skip to main content

Asya, din görevlilerini unutmadı

Muş Haber Fotoğrafı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle din görevlileri ile bir araya gelen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, toplum için faydalı hizmet yürüten din görevlilerinin haftasını kutladı.

Başkan Asyanın ev sahipliğinde Atatürk Çocuk Parkında düzenlenen programa, AK Parti Muş Milletvekili ve birinci sıra adayı Mehmet Emin Şimşek, Milletvekili adayları Abdulselam Er, Medeni Çağlar, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün ve Muş merkezde görev yapan din görevlileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Asya, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının önemine değinerek, Diyanetin takvimini iyi bilen bir kardeşiniz olarak sizlerle bir araya gelip hasbıhal etmek için bu haftanın gelmesini dört gözle bekledim. Malum ilimize hizmet etmek için hep bir çalışma içerisinde olduğumuz için, toplumun manevi dünyasının önemli şahsiyetleri olan sizlerle toplu bir şekilde görüşme fırsatı bulamıyoruz. Onun için bu haftayı önemsiyoruz dedi.

Din görevlisine hizmetin dine hizmet olduğunu vurgulayan Asya, Din adamlarımız, toplumu doğru yola yönlendiren büyüklerimizdir. Toplumumuzun ahlaki ve manevi değerlerinin yeşermesinde ve güçlenmesinde en büyük etken, kıymetli din görevlilerimizdir. Her ne kadar farklı platformlarda olsak da gönül bağımızın olduğuna inanıyorum şeklinde konuştu.

Türkiyede sıkıntılı günlerin yaşandığı ve bununla beraber bir seçim kampanyasının yürütüldüğünü de belirten Başkan Asya, İlimizin milletvekili ve milletvekili adaylarını da din görevlilerimizle bir araya gelmeleri için davet ettik. Onlarda hayırlı bir hizmet için yola çıkmışlar. Bu yolda çok dengeli ve çok seviyeli bir yarış sürdürüyorlar. Bu anlamda kendilerine teşekkür eder, başarılar dilerim. Sizlerin siyasetin içinde olmadığınızı biliyoruz. Sizler, yapmış olduğunu ulvi görevle bir topluma yön veren büyüklerimizsiniz. Dolayısıyla sizlerden kavli dua bekliyoruz. Biz iman etmişiz ki dualar karşılıksız kalmayacaktır. 1 Kasım seçimlerinde İslam coğrafyasının selameti için ayakta duran bir kalenin olması için dua istiyoruz. Çünkü 7 Haziran sonrası buna çok ihtiyacımız oldu. Bu kapsamda yapılacak olan seçimlerin birlik beraberliğimize ve huzurumuzun sağlanmasına vesile olmasını diler sizden kavli ve fiili dua beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Aynı şekilde Camiler ve Din görevlileri haftasının özelde ilimize genelde bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

Başkan Asyanın konuşmasının ardından konuşan AK Parti Muş Milletvekili adayı Mehmet Emin Şimşek de Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı. Din görevlilerinin toplumun huzurunda önemli emekleri olduğunu vurgulayan Şimşek, bu anlayışın hep hakim olması temennisinde bulundu. Konuşmasında 1 Kasım seçimlerine de değinen Şimşek, yapılacak olan seçimlerin ülkenin selametine vesile olmasını dileyerek, bu süreçte destek beklediklerini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından söz alan bazı din görevlileri de, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle kendilerine böyle bir organizasyon yapıldığı için memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri